Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.06.2019 10:30
Dead Island 2
1019V

Dead Island 2 może zostać wkrótce zaprezentowane. Grę można zamawiać w sklepie Microsoftu

THQ Nordic powinno wkrótce odsłonić nową wersję Dead Island 2. Gra powróciła do życia w sklepie Microsoftu i zainteresowani mogą składać zamówienia przedpremierowe na produkcję. Tytuł ma trafić na rynek do końca 2019 roku.

Dead Island stworzył Techland, ale Polacy zrezygnowali z rozwijania tego IP. Dead Island 2 było przygotowywane przez dwie lub trzy ekipy, w ostatnich miesiącach nie otrzymywaliśmy jakichkolwiek materiałów z gry, ale najwidoczniej jest to wyłącznie kwestia czasu.

Dead Island 2 wciąż powstaje. THQ Nordic posiada około 80 gier w rozwoju

W sklepie Microsoftu pojawił się Dead Island 2. Produkcję można zamawiać, ale nadal nie otrzymaliśmy pełnych informacji – w miejscu daty premiery pojawia się typowy placeholder „31.21.2019”.

Mimo wszystko nie możemy zapomnieć, że THQ Nordic w ostatnim raporcie finansowym potwierdziło rozwój Dead Island 2. Jeśli gra faktycznie powstaje i ma zadebiutować na aktualnej generacji, to pełna prezentacja na tegorocznym E3 wydaje się rozsądną decyzją.

Według ostatnich informacji (z 2016 roku), Sumo Digital rozwija Dead Island 2, jednak trudno powiedzieć, czy zespół nie został ponownie zmieniony. Jak wiadomo pierwotnie gra powstawała w Yager Development. 

Więcej o działaniach THQ:

Tagi: Dead Island 2 Deep Silver Sumo Digital