Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.08.2019 21:30
Assassin's Creed Reboot
3172V

Assassin's Creed Reboot? Ubisoft pyta graczy o pełny restart serii

Ubisoft rozważa pełne odświeżenie serii Assassin's Creed. Twórcy przez lata przygotowali wiele opowieści, ale w pewnym momencie mogą powiedzieć „stop” i rozpocząć wszystko od nowa. Francuzi pytają o zdanie swoich oddanych fanów.

Pierwsza część Assassin's Creed zadebiutowała w 2007 roku. Od tego czasu zagraliśmy w 11 odsłon głównej serii, a przez kilka lat kolejne gry debiutowały systematycznie co 12 miesięcy. Teraz jesteśmy świadkami drugiej dwuletniej przerwy, ale możemy mieć pewność, że w 2020 roku ponownie poznamy nową historię ze skrytobójcami w rolach głównych.

Ubisoft już w 2017 roku zaoferował nam pewne odświeżenie – wtedy to dodatkowe 12 miesięcy pozwoliło ożywić uniwersum i wprowadzić pierwsze elementy RPG, które następnie zostały rozwinięte w 2018 roku.

Mimo wszystko najwidoczniej dochodzimy do momentu, gdy Ubisoft myśli o pełnym odcięciu się od znanych historii. Twórcy za pośrednictwem swoich oddanych fanów (tak zwana Gildia Mentorów) rozpoczęli dyskusję na reddicie serii o możliwym reboocie.

Zainteresowani mogą odpowiedzieć na sześć pytań:

  • Czy byłbyś zainteresowany restartem serii Assassin's Creed? Dlaczego tak lub nie?
  • Assassin's Creed Origins było „lekkim” rebootem, który miał być dobrym początkiem dla nowych graczy. Czy uważasz, że to wystarczyło, by wprowadzić nową publiczność w uniwersum Assassin's Creed?
  • Czy zagrałbyś w nagle ogłoszony reboot Assassin's Creed?
  • Jeśli miałbyś możliwość zrestartowanie serii, to co chciałbyś zmienić lub usunąć?
  • Jeśli miałbyś możliwość zrestartowanie serii, to co chciałbyś zachować?
  • Czy istnieją dobre restarty serii, na których Twoim zdaniem powinno wzorować się uniwersum Assassin's Creed?

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że chociaż całość wygląda jak „pytanie od fanów dla fanów”, to jednak Gildia Mentorów działa z ramienia Ubisoftu. Sytuacja jest naprawdę interesująca, bo najwidoczniej Francuzi poważnie zastanawiają się nad przyszłością marki Assassin's Creed.

Michał, dzięki za link!

Więcej o serii Assassin's Creed przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: https://www.reddit.com/r/assassinscreed/comments/cmc1i4/community_discussion_rebooting_assassins_creed/

Tagi: Assassin's Creed reboot Ubisoft

Nie przegap