Tytus Stobiński Tytus Stobiński 13.08.2019 17:42
Radeon GPU
1651V

AMD wytoczy wielkie działa do walki z Nvidią? Przecieki mówią o "pogromcach Nvidii"

AMD choć spóźnione, zamierza wejść na rynek kart graficznych obsługujących będący na fali ray-tracing. W sieci pojawiły się nowe informacje.

Wedle informacji do jakich dotarł portal RedTechGaming, AMD ma obecnie pracować nad układami Navi 23, a te mają się ponoć okazać "pogromcami Nvidii". Nowe karty mają opierać się na drugiej generacji architektury RDNA i zadebiutować na rynku już w przyszłym roku. Sama różnice jednak, kiedy mówimy o podzespołach zbudowanych w oparciu o tą samą architekturę nie gwarantują ogromnego skoku wydajnościowego. 

Stąd też pogłoski mówiące o tym, że otrzymamy także sprzętowo wspierany ray tracing. Samo AMD zresztą przecież będzie stało za produkcją układów do nadchodzących PlayStation 5 oraz Project Scarlett, a te mają obsługiwać wspomnianą technologię. Musimy jeszcze chwilę zaczekać na potwierdzenie tych przypuszczeń, jednak dla dobra wszystkich przydałaby nam się wyrównana walka między producentami układów graficznych, kiedy na rynku już na dobre zadomowi się ray tracing.

Więcej o tym na naszym portalu:

Źródło: http://www.redgamingtech.com/navi-20-series-is-known-internally-as-the-nvidia-killer-exclusive/

Tagi: amd NVIDIA PlayStation 5 PROJECT SCARLETT Ray Tracing

Nie przegap