Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.08.2019 22:30
OPPO Game Color Plus
1350V

OPPO stawia na mobilne granie. Firma prezentuje technologie Game Color Plus i podwójne Wi-Fi

Producent smartfonów OPPO nie ukrywa swojego zainteresowania grami. Firma właśnie zaprezentowała dwie technologie, które mają ułatwić rozgrywkę na urządzeniach mobilnych. Poznajcie szczegóły Game Color Plus i podwójnego Wi-Fi.

OPPO to chiński producent smartfonów, który coraz śmielej radzi sobie na polskim rynku. Firma nie ukrywa, że chce przyciągnąć do swojego sprzętu graczy i właśnie zaprezentowano dwie technologie nakierowane na mobilną rozgrywkę.

OPPO Game Color Plus poprawia gameplay

OPPO Game Color Plus to „ultrarealistyczna technologia rozszerzonego obrazowania, stworzona przy współpracy z Qualcomm”. Obie firmy postanowiły wspólnymi siłami przygotować innowację, która gwarantuje lepszą jakość obrazu. Gracze mogą w tej sytuacji liczyć na znaczące poprawienie oprawy – w szczególności widoczność detali, nasycenie kolorów i kontrast obrazu.

Game Color Plus to także rozbudowane ustawienia graficzne dla każdej gry, które dostosowują ekran smartfonów OPPO do wszystkich produkcji – klienci mogą mieć pewność, że otrzymają lepsze wrażenia wizualne.

W tym wypadku możemy mówić o wielkiej relacji, ponieważ OPPO i Qualcomm oferują także dopracowany interfejs użytkownika, ustawienia parametrów, poprawienie błędów, testowanie wydajność itd. OPPO jako pierwsze zaimplementuje Game Color Plus w swoich smartfonach. Technologia nie tylko wpływa na obraz, ale jednocześnie pozwala oszczędzać baterię.

OPPO stawia na podwójne Wi-Fi

Jeśli korzystacie ze smartfonów z systemem operacyjnym ColorOS 6, to otrzymacie możliwość sprawdzenia technologii podwójnego Wi-Fi. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona na jednoczesne łączenie się z dwiema różnymi sieciami bezprzewodowymi, a także niezależne odbieranie i wysyłanie danych – innowacja zwiększa ogólną prędkość połączenia i optymalizuje doświadczenia użytkowników podczas grania w gry i oglądania filmów.

Korporacja podkreśla, że podwójne Wi-Fi wykorzystuje chipy DBS/DBDC używane w modelu OPPO Reno, umożliwiając smartfonom łączenie się bez żadnych zakłóceń z dwoma różnymi hotspotami Wi-Fi posiadającymi te same lub różne SSID.

Ten pomysł to oczywiście odpowiedź na problemy wielu graczy, którzy przez wahania w połączeniu z jedną siecią nie mogą w spokoju ogrywać ulubionych tytułów lub oglądać materiałów wideo.

Więcej o OPPO:

Źródło: Oppo

Tagi: Game Color Plus oppo podwójne wi-fi