Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2019 17:15
iphone 11
8447V

iPhone 11 będzie drogą przyjemnością. Co już wiemy o smartfonie Apple?

Apple przygotowuje się do kolejnej prezentacji. W przeciągu najbliższych miesięcy poznamy kolejne flagowce uznanej korporacji i w Sieci wylądowało już mnóstwo szczegółów dotyczących tegorocznych smartfonów. Poznajcie wszystkie konkrety.

Apple wkrótce pokaże następców iPhone'a XS i iPhone'a XS Max oraz odświeżony iPhone XR. Informatorzy zebrali już mnóstwo konkretów, które pozwalają nam bez najmniejszego problemu przygotowywać się na nowy sprzęt.

iPhone 11 – wygląd to znana bryła

Apple wciąż nie jest gotowy na wielką rewolucję w bryle swoich smartfonów. iPhone 11 i iPhone 11 Max będą prawie identyczne z iPhone XS i iPhone XS Max – jedynie dostrzeżemy tutaj minimalne różnice w wielkości:

  • iPhone 11: 143,9 x 71,4 x 7,8 mm
  • iPhone XS:143,6 x 70,9 x 7,7 mm
  • iPhone 11 Max: 157.6 x 77.5 x 8.1mm
  • iPhone XS Max: 157.5 x 77.4 x 7.7 mm

Największą (dla wielu jedyną?) zmianą względem ostatnich lat będzie prezentacja aparatów, ponieważ tym razem firma zdecydowała się na trzy obiektywy, które zostały zamontowane na kwadratowym elemencie. Wypukłość zdaniem informatorów jest cieńsza względem tej z iPhone'a XS, ale jednocześnie szersza.

Według doniesień umiejscowienie aż trzech kamer wymusiło na producencie drobne przesunięcie przycisków, jednak wciąż sporą niewiadomą pozostaje sam materiał – w Sieci pojawiają się różne raporty, ale jednym z najpopularniejszych jest zastosowanie przez firmę wielkiego szkła. Postawienie na jednolitą konstrukcję ma sprawić, że potrójny aparat nie będzie się rzucał w oczy.

Iphone 11 1

iPhone 11 – wyświetlacz bez rewolucji

iPhone 11 i iPhone 11 Max mają według przecieków otrzymać niezmienione wyświetlacze względem iPhone'a XS. Firma stawia na OLED-y – i mniejszy model zaoferuje przekątną 5,8-cala, a większy 6,5-cala. Apple ma jedynie zrezygnować z 3D Touch – zamiast tego korporacja zaoferuje „silnik haptyczny”, który pozwoli na efektywniejsze korzystanie z dotykowych gestów.

W swoim czasie pojawiły się doniesienia dotyczące większych brył, jednak ostatnie raporty z fabryk zajmujących się przygotowaniem poszczególnych elementów do urządzeń Apple potwierdzają standardowe rozmiary wyświetlaczy.

iPhone 11 – kamery to oczekiwane odświeżenie

Już w ubiegłym roku pojawiły się przecieki, według których Apple zamierza wrzucić na plecy nowych iPhoneów trzeci obiektyw, ale ta sztuka uda się dopiero w tegorocznym modelu. Seria 11 zostanie wyposażona w dodatkową kamerę, która będzie wyposażona w ultra-szeroki obiektyw, co pozwala użytkownikom na robienie zdjęć obejmujących znacznie większe pole widzenia. W tej sytuacji mamy mieć pewność, że zawsze uchwycimy oczekiwaną sytuację – nawet w momencie ruchu.

Nowe „oko” może zaoferować dodatkowy zoom optyczny – jak wiadomo iPhone XS pozwala na 2x. Ponadto, w Sieci nie brakuje opinii, według których producent wykorzysta technologię w ciekawy sposób – trzy aparaty będą zbierać dane w calu wykonania bardziej szczegółowego zdjęcia.

Iphone 11 2

iPhone 11 – A13 zapewni niezrównaną moc

Apple doskonale zdaje sobie sprawę, że nie każdy będzie zainteresowany dodatkowym aparatem, jednak to moc urządzenia ma przyciągnąć sympatyków nowoczesnych technologii. iPhone 11 ma zostać wyposażony w procesor A13 – produkcja podzespołu rozpoczęła się na początku roku.

A13 jest zbudowane w oparciu o litografię 7nm+ i według szacunków zapewni ogromny wzrost wydajności. Sprzęt może swoją mocą dosłownie zmiażdżyć wszystkie dostępne urządzenia z Androidem, a pojawiają się nawet głosy, według których procesor zapewni większą moc niż wiele małych laptopów.

Apple ma wykorzystać większą moc na udoskonalenie sztucznej inteligencji. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że według ostatnich doniesień, droższe modele (iPhone 11 i iPhone 11 Max) zostaną wyposażone w 6GB RAM-u, a tańszy (iPhone 11 Xr) w 4GB RAM-u.

Producent nie zapomni także o odpowiednim ładowaniu – nowe iPhony pozwolą ładować inne urządzenia (na plecach umieścimy przykładowo AirPodsy 2). Firma ma nam także zapewnić większe baterie, więc iPhone 11 otrzyma większą żywotność o około 20-25%, a iPhone 11 Max o 10-15%. Warto niestety dodać, że według doniesień, Apple wciąż nie zdecydowało się na rezygnację ze złącza Lightning.

iPhone 11Xr/r – tańsza wersja

Powyższe informacje odnoszą się do iPhone'a 11 i iPhone'a 11 XS, jednak nie możemy zapomnieć o modelu 11 Xr/r. Według doniesień firma zdecyduje się na typowego kastrata, więc na plecach nie pojawi się wysepka z trzecim obiektywem i sprzęt nie otrzyma dostępu do wielu nowych funkcji. W tym wypadku nie możemy także liczyć na OLED-a – wyświetlacz to podobno 6,1- calowy Liquid Retina.

Iphone 11 3

iPhone 11 – kiedy prezentacja, jaka cena?

Wielkie wydarzenie Apple odsłaniające nowe smartfony odbędzie się we wrześniu, ale już teraz specjaliści związani z producentem są przekonani – klienci muszą liczyć na kolejną podwyżkę cen. Firma zdecyduje się podobno na dorzucenie do ceny ostatnich modeli dodatkowe 100 dolarów:

  • iPhone 11 (128GB) 999$
  • iPhone 11 (256GB) 1099$
  • iPhone 11 (512GB) 1199$
  • iPhone 11 Max (128GB) 1099$
  • iPhone 11 Max (256GB) 1199$
  • iPhone 11 Max (512GB) 1299$

Tagi: cena data premiery iphone 11 iPhone 11 Max iphone 11 xr