Iza Łęcka Iza Łęcka 12.08.2019 09:18
the hunt odwołana premiera
2428V

Donald Trump rozpoczyna batalię przeciwko brutalnemu Hollywood. The Hunt z odwołaną premierą

Kolejną amerykańską produkcję dosięga nagonka za prezentowaną w mediach brutalność. Tym razem prezydent USA atakuje twórców filmów, co prowadzi do zdecydowanych działań studia Universal Pictures.

Stany Zjednoczone stoją przed coraz większym wyzwaniem. Po masowych strzelaninach na amerykańskich ulicach, politycy wypowiedzieli stanowczy sprzeciw wobec „brutalnych” gier. Donald Trump zdecydowanie określił powody strzelanin upatrując wszelkie zło w branży gier, dzięki czemu kolejne firmy podejmują działania – usuwając chociażby reklamy poszczególnych produkcji ze sklepów, czy kasując transmisje esportowe. Sytuacja jednak jeszcze mocniej się zaognia dosięgając również rynku filmowego.

W trakcie swojej piątkowej wizyty w Hollywood, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump bardzo jednoznacznie wypowiedział się o roli środowiska filmowego i jego wpływie na obecną sytuację w kraju. Polityk zarzucił hollywoodzkim twórcom rasizm, a poszczególnym produkcjom nadał rangę niebezpieczeństwa narodowego:

"Mówiąc o rasizmie - Hollywood jest rasistowski. To, co robią, z rodzajami filmów, które publikują - to jest bardzo niebezpieczne dla naszego kraju. (…) To co tworzy Hollywood jest ogromnym zagrożeniem dla naszego kraju.”

Universal Pictures postanowiło więc zareagować odnosząc się do premiery swojej najnowszej kontrowersyjnej produkcji. „The Hunt” to film opowiadający o 12 obcych sobie ludziach, którzy wplątani zostają w niebezpieczną grę stając się zwierzyną dla milionerów. W owym polowaniu udział weźmie zdobywczyni Oscara Hilary Swank, która zabijanie ludzi potraktuje jako rozgrywkę.

Po wstrzymaniu kampanii promocyjnej, producenci poszli o krok dalej – anulowana została premiera filmu. Decyzja zostaje motywowana „niesprzyjającym czasem”:

„Universal Pictures wstrzymało już kampanię marketingową dla The Hunt, ale po namyśle studio postanowiło odwołać nasze plany o premierze filmu. Popieramy naszych filmowców i nadal będziemy dystrybuować filmy we współpracy z odważnymi i wizjonerskimi twórcami, takimi jak ci związani z tym satyrycznym thrillerem społecznym, ale rozumiemy, że teraz nie jest odpowiedni czas na premierę tego filmu."

Działania studia uzyskały poparcie odtwórczyni jednej z głównych ról. W oświadczeniu Hilary Swank odnosi się bezpośrednio do sytuacji w kraju:

"W pełni popieram decyzję Universal i filmowców dotyczącą The Hunt. Jest to wybór, który również ja osobiście uważam za konieczny. Nie jestem w stanie zrozumieć przemocy, do jakiej dochodzi obecnie w naszym hrabstwie. Wszyscy powinniśmy skupić się na uzdrawianiu, a przede wszystkim na dobroci, wrażliwości i człowieczeństwie."

Jak na razie nie znamy konkretnych planów dotyczących emisji filmu – możliwe, że zmieniona zostanie tylko data premiery lub produkcja zostanie przeniesiona na platformy streamingowe. Jak na razie jednak pozostaje nam tylko czekać na kolejne reakcje producentów filmowych, które najpewniej są nieuniknione.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://deadline.com/2019/08/the-hunt-release-pulled-mass-shootings-donald-trump-hollywood-1202665785/

Tagi: donald trump odwołanie premiery strzelaniny w usa The Hunt