Donald Trump przyłącza się do ataku na „makabryczne i okrutne” gry. ESA odpowiada prezydentowi USA

News
3617V
Donald Trump przyłącza się do ataku na „makabryczne i okrutne” gry. ESA odpowiada prezydentowi USA
Iza Łęcka | 06.08.2019, 07:00

Prezydent Stanów Zjednoczonych dołączył do dialogu obarczającego gry wideo za ostatnie masowe strzelaniny na terenie Stanów Zjednoczonych. Zdaniem Donalda Trumpa trudna młodzież ma zbyt łatwy dostęp do makabryczny gier. Organizacja ESA zdecydowała się zareagować na słowa głowy państwa.

Ostatni tragiczny weekend w Stanach Zjednoczonych rozpoczął dialog, który systematycznie powraca. W kilka dni na terenie USA doszło do licznych masowych strzelanin, wiele osób straciło życie i dziesiątki zostało rannych, a ponownie to gry wideo zostały obarczone o wszelkie zło.

Donald Trump vs. gry wideo

Do kilku polityków oraz byłej agentki FBI, dołączył Donald Trump – prezydent Stanów Zjednoczonych także dostrzega problem w naszej branży:

„Musimy uznać, że Internet zapewnił niebezpieczną drogę do radykalizacji zaburzonych umysłów i wykonywania obłąkanych aktów. Musimy świecić światłem w mrocznych zakamarkach zatrzymując masowe morderstwa przed ich startem. Internet jest również wykorzystywany do handlu ludźmi, nielegalnej dystrybucji narkotyków i wielu innych ohydnych przestępstw. Nie można ignorować niebezpieczeństw związanych z Internetem i mediami społecznościowymi. […] Po drugie, musimy powstrzymać gloryfikację przemocy w naszym społeczeństwie. Dotyczy to również makabrycznych i okrutnych gier wideo, które obecnie są powszechne. Dziś jest zbyt łatwo, by trudna młodzież mogła otoczyć się kulturą, która celebruje przemoc. Musimy to powstrzymać lub znacznie ograniczyć, i musi się to zacząć natychmiast”.

Trump w swojej wypowiedzi dostrzega większe zło - prezydent USA wspomina także o samym Internecie, który ułatwia i staje się sposobem realizacji różnych przestępstw, jednocześnie podkreślając problem gier wideo.

ESA odpowiada Trumpowi

Sytuację postanowiła skomentować Entertainment Software Association – organizacja reprezentująca wielu wydawców i programistów gier w branży – która wydała oświadczenie:

„Jak przedstawiliśmy na spotkaniu gier wideo w Białym Domu w marcu 2018 roku, liczne badania naukowe wykazały, że nie ma związku przyczynowego pomiędzy grami wideo a przemocą. Ponad 165 milionów Amerykanów lubi gry wideo, a miliardy ludzi grają w gry wideo na całym świecie. Jednak inne społeczeństwa, w których gry wideo są najbardziej popularne, nie zmagają się z tragicznymi poziomami przemocy, które mają miejsce w Stanach Zjednoczonych.

Gry wideo pozytywnie przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa, od nowych terapii medycznych i postępów, narzędzi edukacyjnych, innowacji biznesowych i więcej. Gry wideo pomagają graczom łączyć się z rodziną i przyjaciółmi, łagodzić stres i dobrze się bawić. Zachęcamy rodziców, którzy mają obawy co do treści gier wideo dostosowanych do wieku, do odwiedzenia ParentalTools.org, aby dowiedzieć się więcej, jak kontrolować,  jakie gry są grane w ich domach.”

Jak widać ESA postanowiło szybko i zdecydowanie zareagować, gdyż mamy do czynienia z niezwykle problematyczną sytuacją – nawet prezydent Stanów Zjednoczonych obarcza gry wideo winą za strzelaniny na amerykańskich ulicach.  

Entertainment Software Association zostało założone w 1994 roku i zrzesza następujące firmy: 505 Games, Activision Blizzard, Bandai Namco Entertainment, Bethesda Softworks, Bungie, Capcom, Deep Silver, Disney Interactive Studios, Electronic Arts, Epic Games, Focus Home Interactive, Gearbox Software, GungHo Online Entertainment, Intellivision Entertainment, Kalypso Media, Konami, Legends of Learning, Magic Leap, Natsume, NCSoft, Nexon, Nintendo, Nvidia, Outright Games, Phosphor Studios, Rebellion Developments, Riot Games, SEGA, Six Foot, Sony Interactive Entertainment, Paracosma, Square Enix, Take-Two Interactive, Tencent, THQ Nordic, Triseum, Ubisoft, Warner Bros. Interactive Entertainment, Wizards of the Coast, Xseed Games oraz Xbox Game Studios.

Warto tylko dodać – od początku roku (dane do 5 sierpnia) na terenie Stanów Zjednoczonych doszło do 250 masowych strzelanin (średnia 1,2 strzelaniny dziennie), w których postrzelono 979 osób i aż 246 zmarło.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2019/08/05/esa-refutes-trumps-claims-that-video-games-are-to-blame-for-mass-shootings

Komentarze (167)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper