Tytus Stobiński Tytus Stobiński 09.08.2019 13:39
Donald Trump
883V

Federalna Komisja Handlowa lepiej przyjrzy się branży gier wideo. Wystąpienia Donalda Trumpa jednym z powodów

Ostatnie wydarzenia dotyczące kwestii lootboxów sprawiły, że Federalna Komisja Handlowa zamierza poprawić pewne kwestie związane z obserwacją branży gier wideo

Dyskusja na temat lootboxów, które EA określa mianem "mechanizmu jajek niespodzianek". toczy się od dłuższego czasu. Chociaż większość z nas nie kryje niezadowolenia z powodu współczesnego podejścia gigantów do graczy, to jednak wszelkie zestawienia finansowe jasno pokazują, że wszelkie formy mikropłatności stanowią ogromne źródło dochodu i raczej wątpliwym jest, by miało to się zmienić. Obecnie jednak rozpoczęła się dyskusja na znacznie poważniejszy temat.

Jak zapowiedziała Federalna Komisja Handlu, ostatnie wystąpienia prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa skłoniły jej pracowników, by zaczęli się baczniej przyglądać branży gier wideo. Oto  czego dowiedzieliśmy się dzięki oświadczeniu FKH:

Sądzimy, że najważniejszym elementem w procesie pozbycia się frustracji, jaka narasta w środowisku graczy, to pokazanie władzom, że gry wideo nie są wcale odpowiedzialne za wszelkie incydenty związane z agresją. Zbyt powierzchownie jednak traktowaliśmy branżę gier wideo i należy to zmienić, by wszystko było jasno uregulowane. Spory zysk pochodzi ze sfery, której przepisy są niejasne, a zdarzenia do jakich dochodzi mają wpływ nie tylko na dochód firm, ale przede wszystkim ludzkie życie. Dialog niewątpliwie jest potrzebny, ponieważ nie możemy dopuścić do sytuacji, w któych prezydent Stanów Zjednoczonych publicznie mówi, że gry wideo tworzą potwory, kiedy w tym samym czasie nasi klienci i ludzie pracujący przy grach wideo, zbierają miliony na walkę z rakiem. Myślę, że sprawa lootboxów i tego co ostatnio się wydarza, jest idealnym momentem, by rozpocząć robić rzeczy poprawnie. 

Powinniśmy się więc przygotować na zbliżającą się debatę związaną z tym, że gry wideo nie są przyczyną wszystkich form agresji i masowych strzelanin, do jakich dochodzi na terytorium Stanów Zjednoczonych. Do tego jednak, potrzeba dwóch stron zainteresowanych dialogiem.

Warto również przeczytać:

 

Tagi: donald trump federalna komisja handlu gry wideo