Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.08.2019 17:40
Candy Crush generuje ogromne pieniądze dla Activision
744V

Activision notuje największe przychody z segmentu gier mobilnych

Choć Activision stoi za wieloma dużymi tytułami, jak Call of Duty i Overwatch, to największy przychód w drugim kwartale bieżącego roku przyniosły gry na urządzenia mobilne.

Activision to jeden z największych wydawców na świecie, który odpowiada za całą masę ogromnych tytułów - również tych długowiecznych, opartych na trybie wieloosobowym. Jak jednak wynika z najnowszych raportów finansowych (za drugi kwartał 2019 roku), przychody z gier konsolowych i PC nie są wcale największe - prowadzi rynek mobilny. 

Jak można zobaczyć na grafice, którą znajdziecie na samym dole newsa, segment mobilny wygenerował aż 37 procent całego przychodu w drugim kwartale roku. Zaraz za tym plasują się konsole (29%), następnie PC (26%) i na samym końcu wszystkie inne źródła wpływu gotówki (8%).

Zagłębiając się w cały raport, który możecie przeczytać tutaj, można znaleźć informację o tym, iż duża w tym zasługa Candy Crush. Warto podkreślić, iż tytuł ten jest najlepiej zarabiającą grą w amerykańskich sklepach z aplikacjami. 

Na wynik niewątpliwy wpływ ma to, że Activision odpowiadało jedynie za dwie duże premiery w tym roku. Mowa oczywiście o Sekiro: Shadows Die Twice Crash Team Racing Nitro Fueled. Obie sprzedały się bardzo dobrze, jednak najprawdopodobniej oba wyniki przebije Call of Duty: Modern Warfare, które zadebiutuje już tej jesieni!

Przychody do ActivisionWięcej o Activision:

Źródło: https://www.dualshockers.com/activision-mobile-net-revenue/

Tagi: Activision Call of Duty Candy Crush Overwatch