Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.08.2019 20:58
ból i blask penelope cruz
620V

Ból i blask od Pedro Almodóvara na zwiastunie. Penelope Cruz i Antonio Banderas w dramacie

Pedro Almodóvar już wkrótce zaprosi do kin widzów na swój kolejny film. „Ból i blask” został zaprezentowany na przyjemnym zwiastunie i opowieść powinna szczególnie zainteresować fanów twórczości hiszpańskiego reżysera.

Pedro Almodóvar stworzył wiele wyjątkowych produkcji, ale zdaniem krytyków to „Ból i blask” jest najważniejszą opowieścią reżysera. Twórca jesienią zaprosi fanów na swoją autobiograficzną przygodę, która poruszyła pierwszych widzów.

„Ból i blask” został zaprezentowany na Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zdobył nagrodę za pierwszoplanową rolę – Antonio Banderas wciela się w samego Almodóvara i zdaniem krytyków aktor „jest bardziej almodovarowski niż sam Almodóvar”. Hiszpan wciela się oczywiście w reżysera, u którego rozpoczynał karierę. Produkcja może pochwalić się także wyjątkowym soundtrackiem – Alberto Iglesias zdobył nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową w Cannes.

W filmie wystąpią także: Penélope Cruz (w roli matki reżysera), Raúl Arévalo („Przelotni kochankowie”), Leonardo Sbaraglia („Dzikie historie”), Asier Exteandia („Przerwane objęcia”) i Cecilia Roth („Wszystko o mojej matce”).

„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość z poczuciem humoru.”

Premiera „Ból i blask” odbędzie się w Polsce już 30 sierpnia.

Polecamy również:

Tagi: Ból i blask pedro Almodóvar trailer zwiastun