Iza Łęcka Iza Łęcka 07.08.2019 07:30
disney+ logo pakiet disney-hulu-espn
4585V

Disney+ ze znacznie większą ofertą niż zapowiadano. Poznaliśmy nowy, rozbudowany pakiet oraz cenę usługi

Disney w walce o potencjalnych klientów nie mówi ostatniego słowa. Przedstawiono właśnie rozbudowany pakiet łączący aż trzy platformy streamingowe w jednym oraz zapowiedziano znacznie większą ofertę niż pierwotnie informowano. Sprawdźcie z nami szczegóły.

Już wcześniej prezentowane było zestawienie produkcji jakie w ramach Disney+ zostanie zaoferowane subskrybentom od dnia startu usługi, czyli 12 listopada – za cenę około 27 złotych można by było otrzymać dostęp do całkiem sporego katalogu, w którym wymienić można oryginalne filmy Disneya oraz Star Wars, produkcje Marvel Studios, filmy Pixar oraz całkiem spory zbiór seriali. Po krytyce ze strony widzów, okazuje się, że to nie wszystko co potentat ma zamiar udostępnić.

Światowa korporacja planuje bazować w swojej usłudze streamingowej na trzech platformach – produkcjach Disneya, Hulu oraz ESPN z pakietem sportowym, chcąc ujednolicić wszystkie trzy usługi. Po majowym przejęciu kontroli operacyjnej nad Hulu staje się to jeszcze łatwiejsze. Disney potwierdził wprowadzenie połączonego podstawowego pakietu Disney+-Hulu-ESPN+ za około 50 złotych miesięcznie (12,99 dolarów). Cena ta jest identyczna jak najpopularniejszego pakietu Netflixa, a jak podsumowują go włodarze firmy, ten trzystrumieniowy pakiet zaoferuje „ogromną objętość, ogromną jakość i różnorodność za dobrą cenę”. Bowiem oprócz oferty filmów i seriali, w tym produkcji Hulu, dołączą jeszcze rozgrywki sportowe oraz ekskluzywne programy sportowe.

Disney chce być poważnym konkurentem Netflixa. W ramach zaprezentowanego pakietu w dniu uruchomienia usługi otrzymamy dostęp do:

  • 300 filmów
  • 7500 odcinków seriali Disneya
  • 8 filmów serii Star Wars
  • 4 filmów Marvel Studios
  • 18 produkcji Pixar
  • 70 oryginalnych animacji Disneya

Co więcej, w pierwszym roku działalności liczba filmów wzrośnie do 400, a na pokładzie zawitamy jeszcze 8 tytułów o superbohaterach spod ręki Marvel Studios.

Możemy się spodziewać, że jeszcze więcej szczegółów oraz konkretów otrzymamy za niespełna trzy tygodnie, bowiem w trakcie D23 Expo 2019 podczas kilku paneli uzyskamy kolejne informacje o usłudze. Oczekujmy więc zapowiedzi platformy na rynek europejski – sam Disney bowiem prognozuje do 2024 roku liczbę od 60-90 milionów abonentów, z czego większość spoza rynku amerykańskiego, więc prędzej czy później oferta również zawita na Starym Kontynencie.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: https://deadline.com/2019/08/disney-confirms-disney-plus-hulu-espn-plus-bundle-for-12-99-a-month-1202662794/

Tagi: disney+ espn+ hulu oferta platforma streamingowa