Destiny 2 ucieka z Battle.netu. Zwiastun zapowiada przenosiny

News
1298V
Destiny 2 ucieka z Battle.netu. Zwiastun zapowiada przenosiny
Iza Łęcka | 09.08.2019, 07:30

Bungie uwolniło się od Activision otrzymując możliwość dalszego rozwoju marki Destiny. Deweloperzy szykują graczy na premierę dużego dodatku i tym samym zapowiadają rezygnację z platformy Blizzarda. Gracze nie będą zmuszeni do logowania się na Battle.net.

Ostatni etap rozwodu Activision z Bungie odbędzie się 1 października. Od tego dnia Destiny 2 będzie dostępne na Steam, a twórcy postanowili przygotować na wydarzenie swoich graczy - zapowiadając rozstanie zwiastunem. Każdy posiadacz produkcji na platformie Blizzarda (Battle.net) może przenieść postęp (Strażników i zdobyty sprzęt) na serwery Valve – proces łączenia kont rozpocznie się 20 sierpnia.

Wraz z przeprowadzką Destiny w wersji na PC do nowego domu, umożliwimy wam przeniesienie swoich obecnych postaci, sprzętu, kolekcji i zakupów dokonanych w grze z Battle.net Blizzard na Steam. Proces łączenia waszych kont rozpocznie się 20 sierpnia. Dzięki temu nasza społeczność Destiny na PC będzie miała mnóstwo czasu na uporządkowanie swoich Strażników i przygotowanie się do premiery 1 października.

Deweloperzy otworzyli nawet specjalną witrynę, na której możemy zapoznać się z wszelkimi szczegółami przeprowadzki. Akcją powinno zainteresować się wielu graczy, bo jak wiadomo w listopadzie 2018 roku Blizzard z okazji BlizzConu rozdał Destiny 2, a teraz potrzeba tylko przerzucić grę na Steam.

Bungie potwierdziło rozstanie z Activision na początku roku – sytuacja rozzłościła akcjonariuszy korporacji, którzy wszczęli nawet śledztwo w tej sprawie, jednak deweloperzy się tym specjalnie nie przejmują. Już 1 października, po chwilowych opóźnieniach, odbędzie się premiera dużego dodatku Destiny 2: Shadowkeep.

Sprawdźcie również na naszym serwisie:

Źródło: YouTube.com

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper