Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2019 14:33
Destiny 3 Data Premiery Już wkrótce
1840V

Destiny 3 ma trafić na rynek w przyszłym roku

Bungie ma podobno wielkie plany, a uwolnienie się od Activision, to wyłącznie jeden z kroków. Firma zamierza teraz wspierać swoje IP i według analityków nowa produkcja trafi na rynek już w przyszłym roku.

Już w ubiegłym roku pojawiły się informacje dotyczące Destiny 3. Nad grą czuwa podobno Chris Barrett, któremu pomaga Luke Smith (reżyser Destiny 2). Bungie postawiło na hardcorowych odbiorców i w rezultacie tytuł będzie posiadać mocniejsze elementy RPG.

Bungie rozstaje się z Activision i przejmuje prawa do Destiny

Teraz temat powrócił, ponieważ Bungie postanowiło odejść od Activision, ale możemy mieć pewność, że studio planuje już kolejne ruchy. Analitycy z Cowen and Company są przekonani, że Destiny 3 znajduje się w zaawansowanej fazie, a prace mają zakończyć się w przyszłym roku – produkcja ma zadebiutować na rynku w 2020 roku.

Według umowy Activision oraz Bungie – ta druga firma miała systematycznie (co dwa lata) oferować graczom nową produkcję, jednak zerwanie więzów ma pozwolić na rozbudowanie produkcji. Ponadto, harmonogram został mocno naruszony ze względu na „rosnące rozbieżności” pomiędzy wizjami obu firm.

Destiny i Destiny 2 miały zdaniem specjalistów nie przynieść odpowiednich przychodów, na które liczyło Activision, więc wydawca zdecydował się skoncentrować wyłącznie na marce Call of Duty. W sumie brzmi to całkiem sensownie, ponieważ wewnętrzne studia mogą w tej sytuacji otrzymać dodatkowe fundusze na rozszerzenie marki COD.

Warto oczywiście pamiętać, że w ubiegłym roku Bungie podpisało umowę z chińskim NetEase – firma zainwestowała 100 mln dolarów w studio odpowiedzialne za markę Destiny, ale pieniądze mają zostać przeznaczone na nową grę, która nie będzie związana z tym uniwersum.

Źródło: https://gamingbolt.com/destiny-3-releasing-in-2020-cowen-and-company

Tagi: Activision Bungie destiny Destiny 2 destiny 3