Paweł Musiolik Paweł Musiolik 10.01.2019 22:25
Bungie rozstaje się z Activision i przejmuje prawa do Destiny
4511V

Bungie rozstaje się z Activision i przejmuje prawa do Destiny

Tego się nikt nie spodziewał. Bungie ogłosiło rozstanie z Activision, zachowując jednocześnie wszystkie prawa do marki Destiny.

Kontakty między Bungie a Activision tylko z początku były dobre. Wydawca był zachwycony wizją studia, chętnie wykładając spore nakłady finansowe na produkcję trylogii Destiny. Studio po początkowych materiałach, które zachwycały graczy, zaczęło mieć problemy.

Zagadka w Destiny 2 okazała się za trudna, więc Bungie odblokowało nową zawartość dla wszystkich

Zarówno Destiny, kolejne dodatki do pierwszej odsłony, jak i Destiny 2 wraz z pierwszymi powstawały w ogromnych bólach, z poślizgiem wynoszącym każdorazowo praktycznie cały rok. Activision do tego chciało otwierać się na niedzielnych graczy, Bungie wręcz przeciwnie. Z tego brały się napięcia.

Dzisiaj, Bungie odbyło spotkanie, po którym poinformowano nas o rozstaniu się z Activision. Jednocześnie, studio zachowało wszystkie prawa do marki. Proces rozstawania się będzie długi, podobnie jak transferowanie wszystkich praw z rąk Activision do Bungie. Studio zapewniło jednocześnie, że PC-towi gracze będą nadal otrzymywali wsparcie za pomocą Battle.net.

Całość dopełniono informacją, że wraz z premierą Destiny 2: Porzuceni, studio sporo się nauczyło i znalazło odpowiednią ścieżkę rozwoju swojej gry.

Informację można skomentować z przymrużeniem oka, zaskakującym - Destiny 2 to teraz gra niezależna.

Źródło: https://www.bungie.net/en/Explore/Detail/News/47569

Tagi: Activision Bungie destiny 2: porzuceni