Iza Łęcka Iza Łęcka 06.08.2019 12:50
bohater borderlands 2
825V

Borderlandsy sprzedają się niczym ciepłe bułeczki. Fantastyczny wynik sprzedaży przed premierą Borderlands 3

Seria Borderlands może poszczycić się dużym zainteresowaniem graczy, którzy uwielbiają intensywne pojedynki z masywnymi giwerami w łapie i niezwykle kolorową aranżacją. Gearbox ma się czym chwalić, bo druga odsłona serii sprzedała się w milionach.

Borderlands 2 zadebiutowała na PlayStation 3, PlayStation Vita, Xboksie 360 oraz komputerach osobistych w 2012 roku. W tej części stajemy przeciwko Handsome Jack'owi, który ogłasza się dyktatorem Pandory.

Pomimo wyczekiwania przez graczy trzeciej odsłony serii, to Borderlands 2 zalicza sukces sprzedaży. Tytuł sprzedał się w 22 milionach kopii, zaliczając wzrost o 2 miliony sztuk w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Znakomity wynik pewnie po części związany jest z wypuszczeniem darmowego DLC do produkcji, który fabularnie ma połączyć się kolejną historią.

Co ciekawe, cała franczyza cieszy się niesłabnącą popularnością – 48 milionów jednostek, które zostały odpalone w domach graczy to świetny wynik. Dzięki takim wynikom oraz sukcesom gier Rockstar, Take-Two podniósł swoje prognozy na cały rok podatkowy, przewidując dużą sprzedaż Borderlands 3. Jak potwierdził Strauss Zelnick, prezes firmy:

"Myślę, że [wzrost sprzedaży] jest odzwierciedleniem faktu, że IP Borderlands jest silniejsze niż kiedykolwiek, nawet jeśli minęło osiem lat od ostatniego wydania. Myślę, że jest całe nowe pokolenie konsumentów, którzy są bardzo podekscytowani kolejnym tytułem. To dobrze wróży przed wrześniową premierą. Zobaczymy, jak się to sprawdzi, ale czujemy się naprawdę dobrze.”

Premiera Borderlands 3 już 13 września. Gearbox Software obiecuje pozycję znacznie większą i bogatszą niż druga odsłona, ciekawe zatem czy możemy spodziewać się kolejnych sukcesów kasowych.

O Borderlands 3 przeczytacie na naszym serwisie:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-08-05-borderlands-2-has-sold-22-million-units-to-date

Tagi: 2K Games borderlands 2 Gearbox Take-Two wyniki sprzedaży