Iza Łęcka Iza Łęcka 06.08.2019 10:55
ukryty wymiar serial amazon
704V

Ukryty wymiar powstanie dla Amazon Prime Video. Platforma rozpoczyna współpracę z twórcami pierwowzoru

Szykuje się kolejna propozycja dla fanów seriali science-fiction, która wyląduje na Amazon Prime Video. Tym razem przeniesiemy się na statek kosmiczny „Event Horizon”.

Amazon nie ustaje w wyścigu o nowych subskrybentów i tworzeniu coraz ciekawszych produkcji. Po inwestycji ogromnych pieniędzy w adaptację Władcy Pierścieni, kolejny tytuł trafi do portfolio potentata streamingowego. Warto dodać, że w bazie platformy mamy już kilka serialu traktujących o podboju kosmosu – chociażby dobrze odbierany przez widzów „The Expanse”, który ma już zamówiony sezon 5.

Jak wiemy z portalu Variety, Amazon we współpracy z Paramount Television podejmie się kolejnej adaptacji znanej produkcji z lat 90. Tym razem przeniesieni zostaniemy w kosmiczne przestworza – powstanie serial „Ukryty wymiar”.

„Ukryty wymiar” był amerykańskim horrorem science-fiction z 1997 roku. W ramach tajnego rządowego projektu powstaje statek kosmiczny „Event Horizon” posiadający prototypowy napęd grawitacyjny, który umożliwi podróżowanie z prędkością ponadświetlną. W praktyce jednak wytworzona zostaje sztuczna czarna dziura tworząca tunel czasoprzestrzenny. To za sprawą owego tunelu, statek ginie z radarów, by 7 lat później przechwycony został ponownie jego sygnał. Ekipa ratunkowa, dowodzona przez kapitana Millera (Laurence Fishburne), do którego dołącza twórca statku doktor William Weir (Sam Neill) oraz inni kosmonauci, wyrusza w okolice Neptuna w kierunku odnalezionej maszyny. Zespół musi zmierzyć się z nieznanym.

Za produkcję oraz wyreżyserowanie serialu odpowiedzialny będzie Adam Wingard, znany ostatnio z takich filmów jak "Godzilla vs. Kong", który swoją premierę będzie miał w 2020 roku, rebootu „Blair Witch”, filmu „Gość”, „Następny jesteś ty” czy aktorskiej wersji „Death Note”.

Wingard podejmie współpracę z Larrym Gordonem, Lloydem Levinem i Jeremy'm Plattem – dwóch ostatnich twórców było producentami pierwowzoru z 1997 roku.

Jak na razie nie znamy obsady serialu oraz wszelkich założeń scenariusza. Skoro jednak tworzeniem adaptacji zajmują się artyści odpowiedzialni za hit z 1997 roku, możemy być pewni czerpania garściami z wcześniejszej produkcji.

Polecamy również na naszym serwisie:

Źródło: https://variety.com/2019/tv/news/event-horizon-series-amazon-1203291883/

Tagi: Adam Wingard amazon prime video serial ukryty wymiar