Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2019 14:00
PES 2020
4483V

PES 2020 uratowany! Pro Evolution Soccer ma w Polsce wydawcę

Fantastyczna wiadomość dla wszystkich maniaków Pro Evolution Soccer. Po krótkich problemach związanych z wydawcą, możemy potwierdzić, że PES 2020 wyląduje na rodzimych półkach sklepowych. Gra ma nowego opiekuna, który zadba o tytuł i jego promocję.

Na początku czerwca informowałem o sporych niedogodnościach dla fanów PES-a w Polsce. Jak wiadomo Techland zrezygnował z dystrybucji produkcji, zrezygnowano z Mistrzostw Polski PES 2019 i w zasadzie od tego momentu nie wiedzieliśmy, czy ktokolwiek wrzuci na rodzime półki sklepowe PES 2020.

Sytuację postanowiła uratować CENEGA – znany wydawca przejął prawa do dystrybucji Pro Evolution Soccer w Polsce i na Węgrzech. Firma podpisała nową umowę z Konami Digital Entertainment B.V., na mocy której eFootball PES 2020 wyląduje w sklepach.

Jest to naprawdę dobra wiadomość, bo jak wiemy CENEGA potrafi dbać o swoje najważniejsze premiery, a co ważne – bez problemu każdy Kowalski kupi eFootball PES 2020 w przykładowo marketach. Jak wiadomo PES już od dłuższego czasu mierzy się w Polsce z dużymi problemami. Kolejni wydawcy porzucali markę, więc miejmy nadzieję, że tym razem CENEGA zadba o odpowiednią promocję i pozwoli piłce Konami walczyć o rynek.

eFootball PES 2020 pojawi się w pudełkach w angielskiej wersji językowej na PlayStation 4 oraz Xboksie One już 10 września - gra dostępna jest już w przedsprzedaży.

Na deser mogę zaprosić naszych czytelników na zapowiedź eFootball PES 2020 - w tekście znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące tytułu.

Więcej o eFootball PES 2020 przeczytacie n naszej stronie:

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: eFootball PES 2020 Konami