Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.06.2019 07:30
Pro Evolution Soccer 2019
3395V

Odwołane Mistrzostwa Polski PES 2019! Gry Konami nie będą wydawane w Polsce?

Źle się dzieje z Konami w naszym pięknym kraju. Techland zrezygnował z przygotowania Mistrzostw Polski Pro Evolution Soccer 2019 i firma nie zajmie się już dystrybucją tegorocznej edycji.

Fatalne wieści dotyczące losów Mistrzostw Polski PES 2019 potwierdziły osoby zaangażowane w PES Championship Series. Ekipa próbowała na własną rękę zorganizować finałowy turniej pod patronatem dystrybutora na imprezie MeetPoint, jednak nie udało się przygotować nagród dla najlepszych zawodników.

Pro Evolution Soccer 2019. Nadchodzi Data Pack 6.0

PES w Polsce od dawna boryka się z wielkimi problemami. Marka interesuje garstkę graczy-entuzjastów, których liczba nie jest odpowiednia dla potencjalnych sponsorów. To właśnie z tego powodu nie udało się przygotować nagród i chociaż Mistrzostwa Polski mogły odbyć się w świetnym miejscu (Stadion Narodowy), to jednak organizatorzy nie mogą przygotować eventu z zerowym budżetem.

Sytuacja jest zła z jeszcze jednego powodu – według PESCS.pl, aktualnie w Polsce nikt nie zajmuje się wydawaniem gier Konami. Wszystko może zmienić się w przeciągu następnych miesięcy, jednak nawet w tej sytuacji rozgrywki PES Championship Serie muszą zostać zawieszone.

„Co to znaczy? Otóż to, że nowego sezonu turniejowego najprawdopodobniej nie będzie. Nie będziemy się zarzekać już teraz, że na pewno nic w tej kwestii nie zmieni się, ale szanse na to, aby nowy sezon ruszył po premierze PES2020 są bardzo małe. A jeżeli ruszy to na pewno na innych zasadach niż dotychczas. PES2020 na tę chwile nie ma żadnego polskiego dystrybutora, choć rozmowy trwają z potencjalnymi chętnymi. Warto tutaj nadmienić, że jeżeli nawet znajdzie się dystrybutor, który będzie chciał dystrybuować grę, to wcale nie będzie to gwarancja, że turniejowy sezon odbędzie się z racji tego, że firma może nie być zainteresowana podjęciem tego tematu (casus Galapagos kiedy przejęli dystrybucje Pro Evolution Soccer).”

Źródło: http://pescs.pl/2019/06/03/mistrzostwa-polski-2019-odwolane

Tagi: konami PES Productions pro evolution soccer 2019