Tytus Stobiński Tytus Stobiński 02.08.2019 16:05
Halo Reach
725V

Halo: Reach - wersja na Xboksa One znacznie opóźniona. 343 Industries informuje o problemach technicznych

Posiadacze Xboksa One, którzy czekają na testy Halo: Reach w wersji beta będą musieli niestety wykazać się cierpliwością. Te bowiem zostały opóźnione.

343 Industries poinformowało swoich fanów, że oczekiwana przez nich beta Halo: Reach ukaże się niestety nieco później niż pierwotnie zaplanowano. Wielu graczy było zdziwionych faktem, że testy w wersji na komputery osobiste zostały uruchomione, natomiast posiadacze Xboksa One muszą czekać na tytuł dłużej. Jak możemy przeczytać w ostatnim wpisie o Master Chief Collection, wszystko spowodowane jest problemami z przeniesieniem gry na nowy silnik i zasobami pamięci. Okazuje się bowiem, że Unreal Engine 4 doprowadza obecną konsolę Microsoftu do granic jej możliwości. 

Developer stara się zbudować także nowy system rozwoju oraz personalizacji postaci. Niestety, problemy spowodowane przenoszeniem gry na nową platformę wynikły niespodziewanie i spowodowały znaczne opóźnienia tempa pracy.

Jak już wcześniej informowaliśmy, tworzenie gier nie jest łatwym zajęciem. Zwłaszcza kiedy zmagasz się z 11 grami na 7 różnych silnikach, gdzie wszystkie pochodzącą z tej samej rodziny i korzystają z tych samych zasobów sprzętowych.

Do czasu uporania się z wynikłymi problemami,  premiera Halo: Reach w wersji na Xboksa One będzie opóźniona. Jak już powiedzieliśmy, zespół stara się ze wszystkich sił, by znaleźć jak najszybciej rozwiązanie.

Pozostaje nam więc cierpliwie czekać na dalsze informacje od developera.

Więcej na temat Halo na naszym portalu:

Tagi: Bungie Halo: Reach Microsoft Game Studios