Tytus Stobiński Tytus Stobiński 01.08.2019 12:58
Diablo Art
1880V

Diablo - od dziś w kultową grę Blizzarda możemy grać w przeglądarce

Wydana w 1996 roku pierwsza część Diablo zmieniła branżę gier i nie ma co do tego wątpliwości. Nowe produkcje Blizzarda wciąż trzymają bardzo wysoki poziom, jednak niektórzy gracze z chęcią wracają do starszych tytułów studia.

Jeżeli więc są wśród Was Ci, którzy z przyjemnością zagrali by w pierwszą część Diablo, to mam dla Was dobrą wiadomość. O dziś, możecie tego dokonać w Waszej przeglądarce internetowej. Działająca w ten sposób wersja gry, to efekt pracy zespołu Rivsoft, który miał już okazję pracować przy wielu projektach związanych z produktami amerykańskiego giganta.

Diablo 4 zadziała na innym silniku, skupi się na dodatkowych płatnościach i wywróci świat gry do góry nogami?

Nie zagralibyśmy jednak w ten sposób w Diablo, gdyby nie grupa, która przed rokiem udanie zrekonstruowała kod źródłowy gry. Ten jednak miał zostać zostać zarchiwizowany, więc zawarte są w nim wszelkie błędy, jakie znalazły się w wersji z 1996 roku. Tytuł możecie sprawdzić pod tym adresem, musicie jednak wiedzieć, że nie jest to pełna wersja gry, więc jesteśmy ograniczeni do jednej klasy i dwóch lokacji w lochach.

Na szczęście, tę sytuację również można rozwiązać w łatwy sposób. Wystarczy zakupić oryginalną wersję gry na platformie GoG, a wówczas będziemy w stanie "przerzucić" plik DIABDAT.MPQ i zagrać już w pełne, znane nam doskonale Diablo.

Więcej na temat Blizzarda na naszym portalu:

 

Tagi: Blizzard Blizzard Entertainment Diablo rivsoft Ubisoft