Diablo

Diablo

8,3
233 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PSone 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.01.1997
Europa:
03.01.1997
Polska:
15.06.1997
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
03.01.1997
Europa:
03.01.1997
Polska:
15.06.1997

Diablo - opis gry

Diablo to gra RPG typu hack’n’slash. Tytuł ukazał się pierwotnie na Windowsa, a w 1998 roku wydano go także na PlayStation oraz Macintosha. Za wersje na PC (Win, Mac) odpowiada Blizzard Entertainment, konwersja na konsolę Sony była dziełem Climax Group.

Tytułowy Diablo to główny szwarccharakter, który w wyniku wojny toczonej między Niebem i Piekłem zostaje wygnany, by żyć między ludźmi. Diablo i jego strąceni na ziemię towarzysze zaczynają jednak rozsiewać chaos i nienawiść, aż do czasu pojawienia się grupy śmiałków, która radzi sobie z nimi za pomocą tzw. soulstones - kamieni zdolnych uwięzić duszę. Ten z Diablo zostaje zakopany głęboko w ziemi, a na miejscu zdarzenia wzniesiony zostaje klasztor.

Dalsza część tekstu pod wideo

Z czasem jednak moce trzymające “Pana Terroru” na uwięzi słabną, a ludzie z miasta Tristram, w okolicach którego zakopano soulstone, zapominają o zagrożeniu. Diablo początkowo wpływa na króla, który atakuje sąsiednie państwa, a następnie na arcybiskupa - ten z kolei niszczy jego wieloletnie więzienie. Miasto upada, ale wieści o jego bogactwach docierają do podróżników z różnych stron. 

Gracz tworzy swoją postać wybierając spośród trzech profesji. Do wyboru są Warrior, Rogue i Sorcerer. Warrior jest najsilniejszy i najbardziej wytrzymały, a poza tym potrafi naprawić swój ekwipunek w trakcie wypadu do lochu. Rogue jest najsprawniejszy i radzi sobie z zastawionymi przy skrzyniach pułapkami. Sorcerer jest z kolei najsłabszy fizycznie, ale nadrabia magią.

Nasz podopieczny podczas eksploracji losowo generowanych lochów odnajduje rozmaity ekwipunek, który pomaga w walce z hordami przeciwników. Parametry większości broni, zbroi i akcesoriów są losowe. Czarów uczymy się zbierając magiczne tomy, ale najbardziej zaawansowane umiejętności tego typu nie są dostępne, jeśli pewne statystyki są zbyt niskie.

W przypadku zaciukania wroga otrzymujemy doświadczenie - jeśli uzbieramy odpowiednią jego ilość, postać wbija na nowy poziom. W przerwach między poszukiwaniami Diablo możemy także wziąć się za opcjonalne questy, które zlecają mieszkańcy Tristram. Zwykle polegają one na ubiciu jakiegoś potwora lub odnalezieniu konkretnego przedmiotu.

W wersji na PlayStation zaimplementowano tryb wieloosobowy dla dwóch osób.

Wideo - Diablo

Komentarze (60)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper