Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.07.2019 14:04
Irlandczyk Netflix
2978V

Irlandczyk od Netflix na zwiastunie! Szykuje się ogromny hit

Netflix właśnie zaprezentował pierwszy materiał wideo z „Irlandczyka”. O tym filmie będzie w kolejnych miesiącach bardzo głośno, bo platforma wierzy, że „The Irishman” zawalczy o najważniejsze nagrody 2019 roku.

„Irlandczyk” to wielkie dzieło Martina Scorsese, który postanowił zająć się ekranizacją słynnej powieści „Słyszałem, że malujesz domy”. O filmie wiemy od kilku lat, ponieważ reżyser zaprosił do produkcji wielu utalentowanych i znanych aktorów, ale następnie pojawiły się skromne problemy z realizacją opowieści. Na projektem zainteresował się Netflix, który wyłożył ponad 125 mln dolarów i twórca otrzymał szansę zrealizowania tej wielkiej historii.

W „Irlandczyku” wystąpią między innymi: Robert De Niro, Al Pacino, Bobby Cannavale, Harvey Keitel i Joe Pesci – już te nazwiska pokazują, że możemy szykować się na wielkie widowisko, o którym w tym roku będzie bardzo głośno.

Irlandczyk od Netflix zawalczy o Oscary?

Netflix nie ukrywa swoich oczekiwań względem tej historii – kilka minut po zakończeniu tegorocznych Oscarów otrzymaliśmy mały teaser filmu... Już wtedy wielu znawców kina mówiło, że platforma ostrzegła konkurencję i zapowiedziała walkę o największe laury.

Sytuacja jest naprawdę interesująca, bo „Irlandczyk” naprawdę zapowiada się genialnie – opowieść otworzy Nowojorski Festiwal Filmowy, a przewodniczący komisji selekcyjnej w ostatniej wypowiedzi nie ukrywał, że nadciąga hit. Kent Jones wspomniał, że po zobaczeniu filmu chciał od razu zasiąść do kolejnego seansu. Jego zdaniem w tej historii jest dosłownie wszystko – praca Scorsese została określona w wielu superlatywach:

„To praca mistrzów, wykonana z opanowaniem sztuki filmowej, którą w życiu widziałem bardzo rzadko i rozgrywa się na poziomie subtelności i ludzkiej intymności, która naprawdę mnie zdumiała.”

O czym opowie Irlandczyk?

Netflix w końcu opublikował zarys fabuły – platforma już wkrótce opublikuje historie osadzoną w powojennej Ameryce. Głównym bohaterem został Frank Sheeran, który zajmował się brudną robotą na zlecenie:

"Film to osadzona w powojennej Ameryce epicka saga o przestępczości zorganizowanej, opowiedziana z perspektywy weterana II wojny światowej, Franka Sheerana, który przez lata zajmował się wymuszeniami i zabójstwami na zlecenie najgroźniejszych przestępców XX wieku. Przedstawione w filmie wydarzenia obejmują okres kilku dekad, a wątek główny skupia się na jednej z największych, nierozwiązanych jak dotąd zagadek w historii USA — tajemniczego zaginięcia słynnego działacza związkowego, Jimmy’ego Hoffy. Film wprowadza widza za kulisy przestępczości zorganizowanej i ukazuje jej mechanizmy działania, osobiste porachunki oraz powiązania z polityką."

Premiera "Irlandczyka" odbędzie się jesienią.

Warto sprawdzić:

Tagi: Irlandczyk Netflix the irishman Trailer zwiastun