Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.07.2019 11:44
Goclever upadłość
1938V

Goclever zbankrutowało. Co z gwarancją na zakupione produkty poznańskiej firmy?

Nie mamy dobrych informacji dla osób, które skusiły się na zakup sprzętu sygnowanego marką Goclever. Poznańska firma ogłosiła upadłość.

Rozpoczęła się upadłość likwidacyjna firmy Goclever, oferującej na polskim rynku tanie tablety i inny sprzęt elektroniczny (m.in. samochodowe nawigacje). Sprzęt zyskał na popularności po wprowadzeniu go do obrotu m.in. w sklepach sieci Biedronka.

Nie kupimy już więcej chińskich sprzętów rebrandowanych przez poznańską firmę Goclever. Firma ogłosiła bankructwo a postępowanie w kwestii upadłości likwidacyjnej prowadzone jest przez Wydział XI Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto.

Co z gwarancją Goclever?

Teraz oczywiście obecni posiadacze sprzętu Goclever mogą obawiać się, co się stanie, jeśli posiadany hardware się zepsuje. Jak łatwo się domyślić, nie można już liczyć na naprawy (za to można występować z roszczeniami o zwrot kosztów w terminie 30 dni od daty obwieszczenia upadłości firmy Goclever w Monitorze Sądowym i Gosporadczym). Osoby, które już zdążyły wysłać wadliwy sprzęt do serwisu, niezwłocznie mają otrzymać zwroty przesyłek. Firma zastrzega, że produkty, które nie zostały naprawione do daty ogłoszenia upadłości, zostaną zwrócone ze zgłaszanymi wadami.

Ze strony Goclever pojawiły się następujące wyjaśnienia:

Zgodnie z art. 61 ustawy Prawo upadłościowe z dniem ogłoszenia upadłości majątek upadłego staje się masą upadłościową, która jest przeznaczona na zaspokojenie wierzycieli upadłego. Na mocy art. 91 ust. 2 przywołanej ustawy zobowiązania majątkowe niepieniężne z gwarancji i rękojmi zmieniają się z dniem ogłoszenia upadłości na zobowiązania pieniężne. (...) Z tego względu naprawy gwarancyjne nie będą realizowane, a zamawiający jest zobowiązany wyliczyć wysokość zobowiązania i zgłosić wierzytelność Sędziemu Komisarzowi w sprawie XI GUP 217/19 prowadzonej przed Sądem Rejonowym Poznań - Stare Miasto w Poznaniu Wydział XI Gospodarczy.

Produkty, które zostały naprawione przed datą ogłoszenia upadłości zostaną niezwłocznie odesłane do klientów w najbliższych dniach. Natomiast produkty, które nie zostały naprawione zostaną odesłane do właścicieli bez naprawy, jednakże właściciele tych produktów mają możliwość zgłaszania swoich roszczeń w zgłoszeniu wierzytelności podając wartość roszczeń w PLN (koszt naprawy produktu), wysyłając zgłoszenie w terminie 30 dni od daty obwieszczenia o upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym".

Goclever działało od 2006 roku, oferując na naszym rynku chiński sprzęt - przede wszystkim tablety, laptopy, drony, deskorolki i hulajnogi elektryczne.

Warto sprawdzi przy okazji:

Tagi: bankructwo goclever polska poznań