Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2019 08:23
bohaterka control
547V

Control na gameplayu. Dynamiczna walka w surrealistycznym klimacie

Po oficjalnym zakończeniu prac nad Control, Finowie rozpoczęli jeszcze silniejszą promocję swojej nowej produkcji, gdyż do dnia premiery zostało coraz mniej czasu. Właśnie możemy sprawdzić najnowszy materiał z rozgrywki prezentujący walkę.

Całkiem niedawno Remedy Entertainment ogłosiło, że Control jest w złocie – jak podają twórcy, będzie to skomplikowana, duża gra, której ukończenie głównej fabuły wraz z kilkoma misjami pobocznymi zajmie nawet do 20 godzin. Wszystko to za sprawą swobody, jaka jest dana graczom w trakcie poznawania historii Jesse Faden. 

Po porywającym zwiastunie, możemy ponownie zagłębić się w gameplayu, który prezentuje główną misję fabularną z gry. Ten 8-minutowy materiał przedstawia umiejętności głównej bohaterki w całej krasie- od wykorzystywania wielofunkcyjnej broni, po zdolności telekinetyczne, dzięki którym odrzuca ona wrogów na duże wysokości czy może posługiwać się nawet najcięższymi przedmiotami. Całość rozgrywki jest dynamiczna, a Najstarszy Dom prezentuje się całkiem klimatycznie.

Jak podkreślił reżyser gry, Mikael Kasurinen, Control jako nowe IP zapowiada się na tytuł o nowej mechanice, świeżej strukturze gry oraz odmiennym kierunku. Chociaż metroidvania od Finów posiada charakterystyczne elementy dla produktów tego studia (chociażby realistyczna grafika z naciskiem na pełne odwzorowanie mimiki bohaterów), dzięki nietypowym lokacjom, nieco surrealistycznej narracji i ciekawej mechanice, może okazać się tytułem wartym zainteresowania. Pozostaje pytanie, czy najnowsze IP od Remedy zyska miano sukcesu... Premiera już 27 sierpnia.

Sprawdźcie także na naszym serwisie:

Źródło: YouTube.com

Tagi: 505 Games Control gameplay Remedy Entertainment