Iza Łęcka Iza Łęcka 26.07.2019 07:00
Wygląd PlayStation 4 Pro
16766V

PlayStation 4 z nową i niezapowiedzianą funkcją. Niespodzianka firmware 7.0

Pierwsi gracze już sprawdzają firmware 7.0 do PlayStation 4, który według oficjalnych informacji umożliwia zwiększenie party do maksymalnie 16 graczy oraz modyfikacje restartu konsoli po aktualizacjach. Producent planuje dodatkowe nowości - jedna została już dostrzeżona przez testerów.

Japoński producent przyzwyczaił graczy do prezentowania kolejnych, małych aktualizacji, które nie oferują żadnych nowych opcji, choć czasami jesteśmy pozytywnie zaskakiwani. Firma słucha opinii społeczności i wprowadza oczekiwane funkcje.

Sony wcześniej zapowiedziało rozszerzenie party z ośmiu do szesnastu graczy i według oficjalnych informacji zaproszeni testerzy mają sprawdzać właśnie tę opcję. Oprócz tego, konsola nie będzie musiała się restartować po wszystkich nowych aktualizacjach. Mogliśmy mieć pewność, że firma przemyci w plikach inne nowości i pierwszą jest: możliwość dostosowania jasności HDR.

Teraz w opcjach obrazu znajduje się „Dostosowanie HDR”, dzięki czemu posiadacze odpowiednich telewizorów mogą zająć się ustawieniem jasnej i ciemniejszej barwy. Wiadomość powinna szczególnie ucieszyć właścicieli PlayStation 4 Pro, którzy mają w domach nowsze odbiorniki, ponieważ wciąż w wielu grach brakuje opcji ustawienia HDR-u.

Według dostępnych informacji, „Dostosowanie HDR” działa także na aplikacje – w tej sytuacji dostroimy obraz również podczas oglądania filmów, seriali oraz dokumentów na Netflix.

firmware 7.0 HDR

Warto sprawdzić:

Źródło: https://wccftech.com/ps4-firmware-7-0-comes-with-system-level-hdr-tuning-settings-for-brightness-and-darkness/

Tagi: aktualizacja firmware playstation 4 playstation 4 pro ps4

Nie przegap