Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.07.2019 21:22
Szczygieł ptak film
435V

Szczygieł na zwiastunie. Ekranizacja bestsellerowej powieści Donny Tartt

Warner Bros. zaprezentował drugi zwiastun „Szczygła”. Materiał zdradza wiele, ale może jednocześnie zachęcić do opowieści nowych odbiorców. Twórcy w tym wypadku zajęli się ekranizacją bestsellerowej powieści.

„Szczygieł” („The Goldfinch”) jest adaptacją wyjątkowej powieści Donny Tartt, która zdobyła nagrodę Pulitzera w 2014 roku oraz medal Andrewa Carnegiego. Za produkcję w roli reżysera odpowiada John Crowley, laureat nagrody BAFTA za „Brooklyn”.

Historia opowiada o Theodorze „Theo” Deckerze, który w wieku 13 lat przeżywa zamach bombowy w Metropolitan Museum of Art – na miejscu ginie jego matka i sytuacja wpływa na całe jego życie:

„Tragedia zmienia jego życie w porywającą podróż przepełnioną smutkiem i poczuciem winy, podczas której odkrywa siebie na nowo, szuka odkupienia, a nawet odnajduje miłość. Przez cały ten czas nie rozstaje się z jedyną pamiątką, która przypomina mu tamten straszliwy dzień... obrazem przedstawiającym niewielkiego ptaka przykutego łańcuchem do podajnika, na którym siedzi... Szczygła.”

Premiera filmu „Szczygieł” odbędzie się w Polsce 18 października. Warto w tym wypadku zwrócić uwagę na obsadę, ponieważ twórcy łączą bardzo interesujących i utalentowanych aktorów z różnego pokolenia – Ansel Elgort (“Baby Driver”) wciela się w Theo Deckera, a Nicole Kidman (“The Hours,” “Big Little Lies”) została Panią Barbour.

Warto sprawdzić:

Tagi: film szczygieł The Goldfinch trailer zwiastun