Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.07.2019 16:37
Ultimate Team
502V

Tryb Ultimate Team przynosi ogromne zyski w grach sportowych EA

Wprowadzenie trybu Ultimate Team całkowicie zmieniło sposób w jaki gracze podchodzą do tytułu EA Sports i tego, jak grę tworzą same firmy. 

Jak pokazuje raport finansowy za ostatni rok fiskalny, aż 28 procent całkowitych zysków firmy pochodzi z trybów Fifa Ultimate Team oraz ich bliźniaczych odpowiedników dostępnych w grach Madden, NFL i NHL. Nie mamy konkretnej informacji o kwocie jakiego rzędu firma mówi, ale patrząc na ceny i zainteresowanie paczkami, możemy być przekonani, że suma zwaliła by nas z nóg, zwłaszcza że mówimy o blisko 1/3 zysków giganta w branży gier wideo.

FIFA 20 pokazuje nowości! Zwiastun rozgrywki

Cały system kupowania paczek budzi dość spore kontrowersje, ale firma pozostaje w tym temacie nieuległa twierdząc, że mechanika ta nie jest niczym nieodpowiednim i przypomina kupowanie jajka niespodzianki. Ciężko się zresztą dziwić, bowiem gigant zdążył już wcześniej informować, że zyski pochodzące ze sprzedaży zawartości dodatkowej przewyższają same zarobki developera z egzemplarzy gier. Cóż, z pewnością EA nie pozbędzie się kury znoszącej złote jajka i jedyne co możemy zrobić, to nie dokładać swojej cegiełki do stosunkowo nowej polityki firmy. 

Warto również przeczytać:

Tagi: ea EA Sports fifa fut lootbox ultimate team