Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2019 19:47
FIFA 19 FUT
2404V

FIFA 19 wciąga. Dzieci ogołociły konto rodziców kupując paczki FUT

Electronic Arts stara się za wszelką cenę udowodnić, że lootboxy to nie hazard, ponieważ firma zarabia ogromne kwoty dzięki między innymi paczkom kart z kolejnych odsłon Fify. Nie może się z tym zgodzić pewien Brytyjczyk, którego dzieci wydały jego oszczędności w FIFA 19.

Historia Thomasa Cartera może sprawić, że wielu naszych czytelników ustawi odpowiednią funkcję w konsolach. Brytyjczyk postanowił wydać 8 funtów na zakup paczki z FIFA Ultimate Team w FIFA 19, ale nie spodziewał się, że jego pociechy widzą moment transakcji...

EA nazywa lootboxy „dość etycznym” „mechanizmem niespodzianek”. Porównanie do Kinder Niespodzianki

Trójka (wszystkie poniżej 10. roku życia) dzieci pewnie nie wiedziała, że robi coś złego, więc wydała blisko 550 funtów w przeciągu trzech tygodni na kolejne paczki FIFA Ultimate Team. Sytuacja była możliwa, ponieważ młodzi gracze korzystali z rodzinnej konsoli, do której była przypisana karta i nie zostały wdrożone jakiekolwiek zabezpieczenia.

Rodzic doskonale zdaje sobie sprawę, że zawinił, ponieważ nie podjął odpowiednich środków bezpieczeństwa, jednak na jego szczęście – Nintendo zdecydowało się zwrócić pieniądze. Sam zainteresowany podkreśla, że tę sytuację można porównać do hazardu:

„Płacisz 40 funtów za grę, która sama w sobie jest droga, ale jedynym sposobem na zdobycie wspaniałej drużyny jest zasadniczo hazard. Wydali 550 funtów i nigdy nie dostali swojego ulubionego gracza, Lionela Messiego.”

Brytyjczyk miał oczywiście sporo szczęścia, bo na jego konto wróciły pieniądze, a pociechy straciły kupione karty, ale niech ta sytuacja będzie przestrogą – dokonanie zakupów z cyfrowych sklepów jest bardzo łatwe.

Więcej o temacie lootboxów:

Źródło: https://www.bbc.com/news/technology-48908766

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 19