Tytus Stobiński Tytus Stobiński 24.07.2019 12:47
Football Manager 2019
955V

Football Manager 2019 z rekordowym wynikiem sprzedaży! Żadna odsłona serii nie była tak popularna

Football Manager to wiekowa seria gier, która pomimo specyficznego "gameplayu" i wysokiego progu wejścia, posiada swoje grono wiernych fanów, którzy najczęściej nie potrzebuję innego tytułu, by dobrze spędzić czas przed komputerem.

Football Manager jest przez wielu określany mianem tzw. Excela w świecie gier wideo. Tytuł, to przede wszystkim całe mnóstwo tabel i dość skomplikowanych zasad, jakie rządzą piłkarskim światem. Nie można jednak odmówić produkcji stanowiącej duchowego następce serii Championship Manager dopracowania na najwyższym poziomie. Jeżeli chcemy poczuć się jak prawdziwy menadżer stojący za sukcesem zarówno wielkich i rozpoznawalnych klubów, jak i też beniaminków, wybór jest tylko jeden. A sama konkurencja na przełomie lat dość szybko zrozumiała, że konkurować z Football Manager sensu zwyczajnie brak.

Polak z rekordem Guinnessa w Football Managerze. Ile trwała Wasza najdłuższa rozgrywka?

Nie można jednak zaprzeczyć, że tytuł pomimo uznania, jest dość niszową produkcją, której gracze stanowią bardziej "wyznawców", aniżeli fanów. Stąd też, sprzedaż gry nigdy nie osiągnie pułapu sprzedażowego, jaki mają inne gry traktujące o piłce nożnej. Mimo to, najnowsza odsłona, Football Manager 2019 poradziła sobie na rynku bardzo dobrze, a wręcz najlepiej w 14-letniej historii serii. Jak poinformował szef studia Sports Interactive Miles Jacobson, tytuł sprzedał się w liczbie 2 milionów egzemplarzy. 

Dwa miliony sprzedanych egzemplarzy na różnych platformach. To pierwszy raz, kiedy udało nam się osiągnąć taki wynik z premierowym tytułem. Dziękuje za wsparcie przez te wszystkie lata. Kupujcie gry dalej, a my dalej będziemy je robić. 

Pozostaje tylko pogratulować i cieszyć się, że na rynku jest wciąż miejsce na taki tytuł. A my wkrótce doczekamy się zapewne zapowiedzi nowej odsłony, wraz ze zbliżającym się, kolejnym sezonem piłkarskich lig. 

Warto również przeczytać:

 

Tagi: Football Manager 2019 SEGA Sports Interactive