Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.02.2019 22:12
FM Polak rekord
1610V

Polak z rekordem Guinnessa w Football Managerze. Ile trwała Wasza najdłuższa rozgrywka?

Football Manager cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, ale wiedzieliście, że najwięksi fanatycy marki dzięki tej produkcji mogą trafić do Księgi Rekordów Guinnessa? Polak może pochwalić się wyjątkowym wynikiem.

Michał Leniec jest pewnie jednym z największych miłośników FM-a w Polsce. Nasz rodak prowadził Lech Poznań przez 221 sezonów i podczas tej drogi do sławy zgarnął 680 pucharów.

Football Manager 2019 - recenzja gry. Mistrz w akcji

Zdaję sobie doskonale sprawę, że część naszej społeczności mogła już słyszeć o tym wyczynie, ponieważ Michał Leniec trafił do Księgi Rekordów Guinnessa pod koniec 2017 roku, ale Polak nadal dzierży ten tytuł i temat został w ostatnich dniach nagłośniony. 

Leniec otrzymał zaszczytny tytuł „Najdłuższa pojedyncza gra w Football Managera” i w trakcie wspomnianych 221 sezonów Polak prowadził Lech Poznań, a jego bohater (menadżer) miał już 258 lat.

W tym czasie „Kolejorz” wygrał między innymi: 207 razy Ekstraklasę, 161 razy Puchar Polski, 184 razy Super Puchar Polski i 45 razy Ligę Mistrzów… W tym czasie rozegrał 14381 meczów, wygrał 10997 pojedynków i przegrał zaledwie 1720 spotkań (76% zwycięstw). 

Przepis Lenieca na sukces jest prosty – postawienie na młodych:

„Moim celem jest wyszkolenie młodych zawodników i wprowadzenie ich do pierwszej drużyny, prawie tak samo jak prawdziwy Lech Poznań”

Najważniejszym momentem dla menadżera były sytuacje, gdy zawodnicy z Akademii Lecha Poznań trafiali do najlepszych jedenastek na świecie.  

Wspominam o tym wyniku nie bez powodu, ponieważ podczas rozmowy z Rogerem próbowaliśmy sobie przypomnieć nasze najdłuższe sezony w menadżerach piłkarskich. Ja zazwyczaj odpadam po 15-20 roku i zaczynam nową przygodę… Choć zdarzają się dłuższe gry. A jak to wygląda u Was? ;)

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Football Manager 2019 rekord guinnessa Sega Sports Interactive