Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.07.2019 08:16
Upiorne opowieści - Scary Stories
809V

Upiorne opowieści po zmroku. Nowy zwiastun horroru ze scenariuszem Guillermo del Toro

Upiorne opowieści po zmroku zapowiadają się coraz lepiej z każdym nowym zwiastunem. Warto zobaczyć tez nową zajawkę filmu - nie  brakuje tu wątków, które zachwycą fanów horroru.

"Upiorne opowieści po zmroku" (w oryginale: "Scary Stories to Tell in the Dark") to zapowiedziany w zeszłym roku horror, czerpiący z motywów znanych ze "Stranger Things", "To" i "Gęsiej skórki". Scenarzystą tego obrazu został sam Guillermo del Toro. Można więc spodziewać się naprawdę pomysłowej i ciekawej warstwy fabularnej.

Guillermo del Toro zapowiedział, że film, do którego opracował fabułę bazuje na lękach i koszmarach, które przeżywa większość dzieci.

Poniżej krótki zarys fabuły filmu od dystrybutora:

„Przez dekady upiorna posiadłość rodziny Bellows rzucała ponury cień na okolicę. To właśnie tam, w domu położonym na obrzeżach miasta Mill Valley, młoda dziewczyna – Sarah opisała swoje pełne strasznych sekretów życie w tajemniczej księdze. Wkrótce opowieści z niej staną się przerażająco prawdziwe dla grupy przyjaciół, którzy trafią do opuszczonego domu Sarah.”


Za reżyserię obrazu zabrał się Andre Ovredal. W filmie występują następujący aktorzy: Gabriel Rush („Gotham”), Gil Bellows („Skazani na Shawshank”), Lorraine Toussaint („Selma”), Michael Garza („Igrzyska śmierci”), Austin Abrams („The Walking Dead”), Austin Zajur („Kidding”), Dean Norris („Breaking Bad”) i Zoe Colletti („City on a Hill”).

Horror zadebiutuje w amerykańskich kinach 9 sierpnia 2019 r. My będziemy musieli poczekać na polską premierę do 16 sierpnia 2019 r.

Warto sprawdzić:

Tagi: film guillermo guillermo del toro kino scary stories