Iza Łęcka Iza Łęcka 24.07.2019 07:00
Zombie z Dying Light
1692V

Dying Light otrzyma kolejne DLC. Techland chce nadal wspierać grę

Nadal czekamy na konkretny gameplay przepełniony dzikimi zombiakami zakończony datą premiery Dying Light 2, jak się jednak okazuje, Techland wciąż nie zakończył wsparcia pierwszej części. Mały zespół nadal pracuje nad niespodziankami dla wszystkich graczy.

Dying Light ze swoimi zombie podbił rynek gier w 2015 roku. Od tego czasu deweloperzy przygotowali jeden duży dodatek zatytułowany The Following, choć dodatkowo zespół odpowiedzialny za grę wciąż pracował nad kolejnymi rozszerzeniami. Produkcja otrzymała już wiele dodatkowych treści, ale to nie koniec dobrych wiadomości.

Tymon Smektała podczas rozmowy z dziennikarzem Gamesindustry.biz wspomniał, że wciąż swoje zadania realizuje mały zespół pracujący nad rozwojem dodatków do pierwszego Dying Light. Twórcy jeszcze przed E3 ustalili, że chcą zaoferować swojej społeczności nową zawartość:

„Wspieraliśmy grę z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest to, że wierzymy w naszą społeczność i naprawdę sądzimy, że będzie ona dla nas najważniejszą częścią, by dowiedzieć się czegoś o Dying Light 2. Drugą rzeczą jest to, że wspieranie gry takiej jak Dying Light przez tak długi czas pozwala nam być nieco bardziej szalonym i nieco bardziej kreatywnym w niektórych sprawach, a także testować pewne pomysły i elementy rozgrywki, których nie jesteśmy pewni.”

W pewien sposób Dying Light może stać się poligonem doświadczalnym, w którym Polacy będą symulować niektóre świeże mechaniki sprawdzając ich działanie wśród graczy. Następnie całość może zostać ulepszona oraz rozbudowana, stając się w ostateczności częścią kontynuacji.

Smektała wspomniał także o niezwykle interesującym zjawisku – społeczność Dying Light rosła wraz z rozwojem tytułu. Gracze nabyli więcej egzemplarzy produkcji w 2018 roku niż w 2017 roku. Techland zdał sobie jednocześnie sprawę, że faktycznie warto pracować nad oryginałem, który wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością.

Możemy przypuszczać, że nowa zawartość wprowadzi graczy do Dying Light 2 – w końcu pełnoprawna kontynuacja zadebiutuje w 2020 roku.

Więcej o marce Dying Light:

Źródło: https://www.dualshockers.com/dying-light-developer-is-still-working-on-dlc-for-the-original-game

Tagi: dlc Dying Light Techland Warner Bros.