Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.07.2019 17:52
Dwóch papieży Netflix Hopkins
1104V

Dwóch papieży na Netflix. Anthony Hopkins w roli papieża Benedykta

Netflix sięga po bardzo ciekawą historię. Platforma zapowiedziała produkcję zatytułowaną „Dwóch papieży”, w której jedna z dwóch głównych ról przypadła Anthony'emu Hopkinsowi. Poznajcie informacje.

Netflix zaskoczył zapowiadając „Dwóch papieży”. Jest to najnowsza produkcja, za którą odpowiadają Fernando Meirelles i Anthony McCarten – kolejno reżyser i scenarzysta pracowali wspólnie nad nominowanym do Oscara „Miasto Boga”.

Twórcy przedstawią „kulisy najbardziej dramatycznego dojścia do władzy ostatnich dwóch tysięcy lat”

„W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.”

Tak serial zapowiada Netflix, który jednocześnie podkreśla, że „Dwóch papieży” przedstawi historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. Na zwiastun musimy jeszcze zaczekać, jednak Anthony Hopkins w stroju papieża prezentuje się... Ciekawie.

Dwóch Papieży Anthony Hopkins duży

Warto sprawdzić:

Źródło: Netflix

Tagi: anthony hopkins dwóch papieży netflix