Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.07.2019 18:46
PlayStation 5 i Xbox Scarlett logo
1870V

Takuya Aizu: PlayStation 5 i Xbox Scarlett potrzebują jak najwięcej ekskluzywnych gier na start

O nowej generacji bardzo chętnie wypowiadają się deweloperzy z całego świata. Ostatnie słowa szefa Inti Creates są interesujące, ponieważ jego zdaniem Sony oraz Microsoft muszą dwoić się i troić, by zapewnić jak największą liczbę ekskluzywnych gier. Tylko ten składnik pozwoli osiągnąć sukces PlayStation 5 lub Xbox Scarlett.

Już na aktualnej generacji poznaliśmy siłę ekskluzywnych tytułów. Sony zagwarantowało posiadaczom PlayStation 4 wiele kapitalnych historii i firma systematycznie notowała fantastyczne wyniki sprzedaży gier oraz sprzętu.

Jednak to podobno dopiero next-geny mają pokazać prawdziwą wagę exów. Takuya Aizu – szef Inti Creates – jest przekonany, że Sony i Microsoft muszą zagwarantować swoim klientom coś wyróżniającego, ponieważ „ekskluzywność umiera”. Teraz każda konsola jest podobna do siebie – jedynie Nintendo potrafiło zaoferować coś innowacyjnego.

„Gdy producenci wrzucą nowe konsole na rynek, sądzę, że najważniejszym czynnikiem dla nich będzie to, ile gier na wyłączność mogą sobie zapewnić, ponieważ jeśli ich nie zagwarantują, to prawdopodobnie nie będą mogli myśleć o sukcesie.”

Producent Mega Mana oraz Bloodstained: Ritual of the Night jest pewien, że Nintendo Switch zmienił rynek. Teraz gracze oczekują czegoś nowego, nie chcą kolejnych konsol oferujących podobne wrażenia i właśnie ekskluzywne gry mogą zapewnić oczekiwaną różnicę.

Trudno w zasadzie nie zgodzić się z Japończykiem, jednak odnoszę wrażenie, że Microsoft oraz Sony doskonale zdają sobie z tego sprawę – w końcu obie korporacje mówią wprost o pracy nad wieloma tytułami na wyłączność.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/07/21/inti-creates-boss-on-ps5-xbox-scarlett/

Tagi: Inti Creates playstation 5 Takuya Aizu xbox scarlett