Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.07.2019 15:55
Marvel’s Iron Man VR bohater
942V

Marvel’s Iron Man VR ma zaoferować świetne doznania. Twórcy tłumaczą system latania

Na PlayStation VR wciąż zmierza perełka przygotowana na licencji Marvela. Twórcy Marvel’s Iron Man VR pojawili się na Comic-Conie, by opowiedzieć szerokiej publiczności o systemie latania w stroju znanego superbohatera. Będzie to najważniejszy element gry.

Dotychczas nie często mieliśmy okazję słyszeć o Marvel’s Iron Man VR, ale gra nadal powstaje i wiele na to wskazuje, że może zaoferować świetną zabawę. Deweloperzy z Camouflaj postanowili opowiedzieć o projekcie podczas Comic-Conu i najważniejszym tematem prezentacji było latanie w stroju znanego bohatera.

Twórcy postawili sobie jeden cel: szybowanie ma być „szalenie zabawne i wyzwalające” i właśnie do tego wykorzystano różdżki Sony. Zespół długo pracował, by mieć pewność, że lot będzie naturalny i pozwoli graczom doświadczyć czegoś zupełnie nowego.

Nie było to oczywiście łatwe, ponieważ cały proces musi odbyć się według zasad fizyki, więc gra oblicza wiele czynników takich jak pchnięcie opór oraz grawitacja, by w ostateczności zaoferować graczowi wyjątkowe doznania. Studio pomyślało także o graczach, którzy nie spędzili wielu godzin w domu Starka i nie mogli pożyczać jego zbroi – dla takich osobników przygotowano system ułatwiający latanie.

Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę interesująco – odnoszę wrażenie, że wirtualna rzeczywistość może nas w kolejnych latach mocno zaskoczyć. Jak wiadomo Sony nie rezygnuje z VR i podobno trwają już prace nad PlayStation VR 2.

RasMass, dzięki za link!

Warto sprawdzić:

Źródło: Informacja od czytelnka

Tagi: Camouflaj Iron Man VR Marvel’s Iron Man VR PlayStation VR ps vr sony