Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.07.2019 00:01
Geralt Wiedźmin Netflix
6514V

Wiedźmin od Netflix na zwiastunie!

Zdecydowanie za długo czekaliśmy na ten moment. Netflix w końcu zaprezentował oczekiwany zwiastun „Wiedźmina”, który pozwala nam spojrzeć na nową interpretację uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Siadajcie wygodnie i oglądajcie!

Netflix szykuje widzów na kolejną produkcję, która ma rozgrzać fanów z całego świata. Dzisiaj możemy spojrzeć na zwiastun „Wiedźmina” i mam okazję oficjalnie napisać – rozpoczęła się konkretna kampania marketingowa oczekiwanego serialu.

Prezentacja materiału odbyła się podczas panelu na San Diego Comic-Con – Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan i Lauren Schmidt Hissrich spotkali się z fanami, by móc odpowiedzieć o oczekiwanym serialu oraz jednocześnie zaprezentować pierwszy materiał wideo z oczekiwanego show.

Wiedźmin od Netflix – kogo zobaczymy w serialu?

Netflix długo nie prezentował listy aktorów zaangażowanych w pracę na planie, jednak firma ponownie zdecydowała się na model serialu, w którym jeden bardzo znany aktor otrzymał główną rolę, a obok niego pojawiają się mniej znane twarze, które jednak mają już jakieś doświadczenie w dużych produkcjach.

Tak prezentuje się lista aktorów:

 • Henry Cavill (Mission Impossible - Fallout, Liga Sprawiedliwości) - Geralt z Rivii 
 • Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia) - Ciri
 • Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) - Yennefer
 • Anna Shaffer (Harry Potter) - Triss
 • Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) - Jaskier
 • Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) - Calanthe
 • Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) - Eist
 • Adam Levy (Knightfall, Przekręt) - Myszowór
 • MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) - Tissaia
 • Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) - Fringilla
 • Therica Wilson-Read (Profil) - Sabrina 
 • Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit) - Renfri.
 • Maciej Musiał (1983) - Sir Lazlo
 • Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) - Dara 
 • Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) - Cahir
 • Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) - Stregobor
 • Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) - Istredd

Wiedźmin Netflix Zdjęcie Trailer 1-1

Wiedźmin od Netflix – kiedy premiera?

Od dobrych kilku miesięcy pojawiały się liczne plotki, według których „Wiedźmin” od Netflix zostanie opublikowany 20 grudnia. Platforma oczywiście nie komentowała doniesień, ale od początku roku mamy pewność, że serial zadebiutuje pod koniec roku – nawet Tomasz Bagiński wspomniał, że premiera odbędzie się w 2019 roku.

Wiedźmin od Netflix –  co dalej? 

„Wiedźmin” to bez wątpienia niezwykle gorący towar, z którego trudno będzie zrezygnować. Według pierwszych plotek – platforma już w pierwszych umowach z aktorami zapewniła sobie możliwość przygotowania dwóch sezonów. Informatorzy są przekonani, że prace na planie drugiej opowieści ruszą już pod koniec 2019 lub na samym początku 2020 roku.

Nowe światło na sprawę rzucił KC Walsh – informator zaznajomiony ze światem filmów i seriali – według których Netflix w przypadku „Wiedźmina” postawił na trzy sezony. Aktorzy podobno podpisali umowy podobne do ekipy odpowiedzialnej za nową „Sabrinę”.

Wiedźmin od Netflix – co już wiemy?

Od dobrych kilku tygodni systematycznie otrzymujemy nowe informacje dotyczące produkcji. Lauren Hissrich potwierdziła bliską współpracę z Andrzejem Sapkowskim – pisarz miał pomóc w stworzeniu opowieści, która nie była poruszana w książkach. Netflix otrzymał możliwość pokazania uniwersum Geralta z nowej strony, ponieważ streamingowy gigant nie musi obawiać się o narzucone elementy – twórcy podczas kreowania przygody korzystali z książek. Serial pominie wątki stworzone przez CD Projekt RED.

Choć Netflix mógł nawet przedstawić szerokiej publiczności nowych bohaterów, platforma skupia swój serial w głównej mierze na trzech ikonach: Geralt, Yennefer i Ciri. Jak podała showrunnerka: choć serial opowiada o wielu wątkach, to jednak w główne skrzypce zagrają wymienione postacie.

Lauren Hissrich miała okazję sprawdzić w akcji ponad 200 aktorów, którzy marzyli o zostaniu Geraltem, jednak wystarczyło jedno spotkanie, by podjąć decyzję i obsadzić w głównej roli Henry'ego Cavilla. Aktor jest podobno „uosobieniem” Wiedźmina.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” od Netflix zamknie się na ośmiu odcinkach – każdy epizod ma liczyć około 60 minut. Główne zdjęcia do serialu przygotowano na Węgrzech (zamek w Budapeszcie oraz zamek w Egerze), w Polsce (zamek w Ogrodzieńcu i w ruinach zamku w Rabsztynie), w Austrii oraz na Wyspach Kanaryjskich.

Wiedźmin Netflix Zdjęcie Trailer 1-2

Wiedźmin od Netflix – pierwszy zwiastun!

Tak jak zapowiadaliśmy. Netflix właśnie opublikował pierwszy zwiastun „Wiedźmina. Należy na pewno zwrócić uwagę, że firma nadal nie podaje ostatecznej daty premiery – serial zadebiutuje „wkrótce”.

Jednocześnie możemy mieć pewność, że pierwszy sezon to nie koniec – firma opisała zwiastun następującymi (wymownymi!) słowami:

Najgorsze potwory rodzą się w nas samych. Zobacz pierwszy oficjalny teaser 1. sezonu serialu „Wiedźmin”. „Wiedźmin” już wkrótce. Tylko na Netflix.

Warto sprawdzić: 

Tagi: netflix trailer wiedźmin wiedźmin netflix zwiastun

Nie przegap