Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2019 20:39
Tim Willits id Software
498V

id Software straciło dyrektora. Tim Willits odchodzi ze studia

Po 24-latach pracy, rozwoju wielu wyjątkowych produkcji, Tim Willits zdecydował się opuścić id Software. Amerykanin dołączył do firmy na samym początku i miał okazję pracować przy największych sukcesach studia.

Nie często mamy okazję wspominać o takich sytuacjach. Tim Willits oficjalnie potwierdził, że już po zbliżającym się QuakeConie opuści id Software. Amerykanin pracował dla studia przez ostatnie 24-lata i w zasadzie cała jego kariera opierała się na pracy dla twórców Dooma.

"Po 24 latach postanowiłem po QuakeConie opuścić id Software. Miałem ogromne szczęście pracować z najlepszymi ludźmi w branży nad naprawdę niesamowitymi grami. QuakeCon był niewiarygodną częścią mojej podróży i z niecierpliwością czekam na wszystkich w Gaylord Texan”.

Willits podkreślił, że wszystkie tytuły kreowane przez id Software „znajdują się w dobrych rękach”, a jego rezygnacja nie wpłynie na rozwój produkcji. Sytuacja jest lekko mówiąc zaskakująca, ponieważ trudno wyobrazić sobie, by Tim zdecydował się na taki krok bez jakiegoś większego bodźca.

Tim Willits miał okazję pracować nad Quake, Quake 2, Quake 3: Arena i Doom 3, ale także jako dyrektor nadzorował prace nad RAGE, rebootem DOOM-a oraz Rage 2. Twórca ma teraz 48 lat i nie zdradził swoich kolejnych planów.

Więcej o pracy id Software:

Źródło: Twitter

Tagi: Bethesda doom id Software quake tim willits