Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.07.2019 11:44
Netflix spadki
2185V

Netflix ze spadkiem liczby subskrybentów w USA. Pierwszy tak negatywny wynik

Wydawało się już niektórym, że rozwój Netflix będzie trwać w nieskończoność. Okazuje się jednak, że platforma dochodzi chyba do punktu szczytowego - przynajmniej w USA.

Finansowe rezultaty dotyczące ostatniego kwartału, ogłoszone przez Netflix, nie zachwyciły inwestorów.

Firma podała, że straciła w USA 126 tysięcy subskrybentów w ostatnim kwartale 2019 roku. To pierwszy tak negatywny wynik w USA, w historii działania Netflix.

Platforma przyciągnęła do siebie na całym świecie 2,7 mln nowych subskrybentów, co też jest słabszym wynikiem od prognoz. Netflix spodziewał się, że ostatnim kwartale przybędzie mu 5 mln abonentów.

Takie rezultaty rozczarowały inwestorów, w związku z czym ceny akcji spółki na giełdzie spadły w ostatnich dniach o ponad 11 procent.

Trzeba w tym miejscu powiedzieć, że zyski Netflix cały czas są mocne i nie wygląda na to, by inwestorzy mieli powody do obaw. Przychody w ostatnim kwartale wyniosły aż 4,92 mld dolarów. Zysk operacyjny wyniósł natomiast 706 mln dolarów a zysk netto 271 mln dolarów.

Warto przy okazji sprawdzić:

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/netflix-liczba-uzytkownikow-w-2019-roku-wyniki-finansowe-ile-zarabia-serwis

Tagi: dochody netflix serial zyski