Nintendo Switch Pro dostrzeżony w plikach aktualizacji systemu Nintendo Switcha

Gry (plotka)
3489V
Nintendo Switch Pro dostrzeżony w plikach aktualizacji systemu Nintendo Switcha
Wojciech Gruszczyk | 12.07.2019, 21:36

Nintendo ujawniło Nintendo Switch Lite, jednak wielu graczy wciąż zastanawia się, czy możemy liczyć na mocniejszą wersję konsoli. Zdaniem najnowszych przecieków, firma już bada możliwości potężniejszego urządzenia.

Nintendo Switch Lite to w zasadzie znana wersja konsoli, która została pozbawiona kilku funkcji swojego poprzednika. Nintendo stawia na przenośną edycję urządzenia i taka propozycja może trafić w gust wielu graczy.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nintendo Switch Pro podobno nadal powstaje, ale na premierę zaczekamy

Nadal czekamy na oficjalną cenę Nintendo Switcha Lite, jednak sporą ciekawostką na temat potencjalnie przyszłych planów Nintendo zdradził Mike Heskin. Gracz uwielbia kopać w plikach aktualizacji i natrafił na sporą ciekawostkę.

W systemie Nintendo Switcha (5.0) znalazły się informacje o trzech wersjach konsoli – standardowej, Lite oraz „nowej”. Heskin podkreśla, że jeden model korzysta z procesora Tegra 210 (jak pierwszy Nintendo Switch) a dwa nowe z Tegra 214 (jak podobno Lite).

Standardowy model Nintendo Switcha posiada 4GB pamięci RAM (6GB dev kit), a w plikach firmware znalazła się adnotacja o nowych urządzeniach obsługujących 4GB i 8GB RAM-u... Możemy podejrzewać, że 4GB to Lite a 8GB to Pro? Oba sprzęty podobno wykorzystują pamięć LPDDR4X DRAM – w tej sytuacji Japończycy zapewnią odrobinę dłuższą rozgrywkę na baterii.

Oba modele posiadają taki sam rozmiar, ale „nowy” został wyposażony w odrobinę lepszy GPU, który potencjalnie powinien zapewnić minimalnie lepszą wydajność. „Nowy” Switch może także zostać wyposażony w większą pamięć wewnętrzną.

Są to oczywiście niepotwierdzone informacje, jednak już Daniel Ahmad informował, że mocniejszy Nintendo Switch nadal powstaje, ale przyjdzie nam na niego zaczekać. Warto podkreślić, że dziennikarz The Wall Street Journal, który pierwszy informował o odświeżeniu Nintendo Switcha, wspomniał na początku o dwóch konsolach.

Polecamy:

Źródło: http://www.nintendolife.com/news/2019/07/rumour_dataminer_supposedly_uncovers_tech_specs_for_new_and_improved_switch

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper