Iza Łęcka Iza Łęcka 11.07.2019 07:00
Nintendo Switch Lite
2116V

Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite mogą otrzymać lepsze podzespoły

Nintendo oficjalnie nie potwierdziło ulepszenia podzespołów Nintendo Switcha Lite, choć gracze dotarli do ciekawych informacji. Japońska korporacja wysłała wniosek do Federalnej Komisji Łączności, który informuje o nowych wnętrznościach pierwszego Nintendo Switcha.

Nie jest to jeszcze potwierdzona wiadomość, ale już Jim McGregor – główny analityk Tirias Research – wspomniał wczoraj o ulepszonych podzespołach nowej konsoli Nintendo. Jego słowa pojawiły się w Sieci przed samą prezentacją urządzenia, będąc w zasadzie przyćmione pokazem Japończyków.

Nintendo Switch Lite oficjalnie! Zobaczcie nową konsolę Nintendo

Pracownik Tirias Research wspomniał o pewnej ciekawostce – według jego źródeł Nintendo Switch Lite ma zostać wyposażony w nową generację procesora NVIDIA Tegra. Jego zdaniem drobna zmiana ma zapewnić lepszą żywotność baterii przy mniejszym wydzielaniu ciepła.

Nintendo nie potwierdziło oficjalnie tej wiadomości, ale wysłało do Amerykańskiej Federacji Komisji Łączności wniosek z prośbą o aktualizację podzespołów – we wniosku pojawiła się wzmianka o zmienionym SoC i pamięci NAND.

Należy na pewno wyjaśnić, że Nintendo złożyło „Class II Permission Change” przed Federalną Komisją Łączności – jest to wniosek dotyczący wcześniej wydanego urządzenia. W ten sposób firma nie musi martwić się o długą certyfikację, a bez problemu może kontynuować sprzedaż na terenie Stanów Zjednoczonych.:

Nintendo Switch Lite nowe podzespoły

Podkreślam, że nie zostało to jeszcze potwierdzone przez Nintendo, jednak drobna zmiana może zapewnić dodatkową moc konsoli, a co najważniejsze – zwiększy wydajność baterii. Korporacja postawiła na przenośną platformę, więc usprawnienie związane z czasem rozgrywki na pewno pozytywnie wpłynie na odbiór sprzętu przez graczy.

Sytuacja nie powinna jednak budzić zdziwienia. Jest to częsta praktyka w naszej branży – firmy zmieniają podzespoły, by obniżyć koszty produkcji, gdyż często nowsze elementy są łatwiejsze do wyprodukowania. Najbardziej znanej „aktualizacji” doczekał się Xbox 360, który w pierwotnej wersji miał spore problemy z odprowadzaniem ciepła.

Oczywiście w „Class II Permission Change” widzimy informacje dotyczące oryginalnego Nintendo Switcha, jednak możemy podejrzewać, że te same podzespoły zostały wykorzystane w nowszym modelu – Nintendo Switchu Lite.

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/7/10/20689379/nintendo-switch-update-fcc-change-cpu-nvidia-tegra-soc-nand

Tagi: nintendo switch Nintendo Switch Lite Switch