Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.07.2019 20:42
Nintendo Switch Lite
1887V

Nintendo Switch Pro podobno nadal powstaje, ale na premierę zaczekamy

Nintendo zaprezentowało dzisiaj nową konsolę. Nintendo Switch Lite może zainteresować wielu graczy, ale jeśli liczyliście na mocniejsze podzespoły, to musicie uzbroić się w sporo cierpliwości. Japończycy nie zamierzają się śpieszyć.

Nintendo oficjalnie zaprezentowało dzisiaj Nintendo Switcha Lite. Urządzenie trafi na półki sklepowe we wrześniu i sprzęt będzie interesującą opcją dla graczy, którzy liczyli na tańszą konsolę Nintendo.

Nintendo Switch Lite oficjalnie! Zobaczcie nową konsolę Nintendo

Japończycy nie potwierdzili plotek dotyczących poprawionych podzespołów i Nintendo Switch Lite różni się od Nintendo Switcha wyłącznie wyglądem oraz funkcjami. Jednocześnie w oficjalnej informacji prasowej pojawiły się ciekawe słowa – pierwszy raz Nintendo mówi o „rodzinie Nintendo Switcha”, która według doniesień ma być rozbudowywana.

Daniel Ahmad – starszy analityk Niko Partners, który jako jeden z pierwszych informował o nowej konsoli Nintendo – postanowił przypomnieć swoje słowa z lutego. Wtedy to specjalista wspomniał, że na Nintendo Switcha Pro (mocniejszą wersję) przyjdzie nam długo zaczekać.

„Od zawsze plan zakładał na początku premierę Nintendo Switch Lite. Jak napisałem w lutym, osoby wyczekujące na Switcha Pro lub Switcha 2 muszą zaczekać znacznie dłużej.”

Teraz przedstawiciel Niko Partners przypomniał swoje słowa i zaznaczył – Nintendo od początku planowało wrzucić na rynek Nintendo Switcha Lite. Dopiero w kolejnym kroku ma pojawić się potężniejszy model.

Czy będzie dla kogoś wielkim zaskoczeniem, gdy Japończycy w przyszłym roku pokażą Nintendo Switcha Pro? Raczej nie. Jak wiadomo firma będzie musiała rywalizować z PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett, więc niezbędne będzie dokonanie odpowiedniej aktualizacji.

Warto sprawdzić:

Źródło: Twitter

Tagi: nintendo Switch nintendo switch lite nintendo switch pro switch