Tytus Stobiński Tytus Stobiński 11.07.2019 14:34
VELA GAMES
573V

Vela Games nowe studio założone przez byłych pracowników Riot Games oraz EA. Czym się będzie zajmowało?

Na rynku narodziło się nowe studio gier niezależnych i jak to najczęściej bywa, zostało założone przez byłych pracowników prawdziwych gigantów w naszej ulubionej branży

Vela Games zostało powołane do życia co prawda w zeszłym roku, lecz dopiero teraz studio naprawdę zaczyna funkcjonować na dobre. Jego twórcom udało zebrać się 3.4 miliona euro i rozrosnąć do 13-osobowego, bardzo utalentowanego zespołu składającego się z developerów, którzy wcześniej należeli do największych producentów gier wideo z półki AAA. Travis George, Brian Kaiser i Lisa Newon George to trójka głównych założycieli, którzy w przeszłości spędzili czas między innymi w Riot Games oraz EA.

The Lord of the Rings MMO powstaje. Amazon opracowuje wielką produkcję na konsole i PC

Twórcy zapewniają, że nie zamierzają być kolejnym studiem, które stworzy jeszcze jedną, niczym nie różniącą się grę battle royal. Zamiast tego chcą, by ich gry coś zmieniały, a ważnym aspektem funkcjonowania studia będzie kontakt ze społecznością. Siedziba Vela Games znajduje się w Dublinie, a developer powoli zabiera się za pierwszy etap prac swojej debiutanckiej gry. 

Kochamy gry wieloosobowe nie tylko jako twórcy. Doskonale rozumiemy, za co kochają je gracze. Większość gier multi, nie dostarcza ciekawej historii, jaką możemy przeżyć w trybie kooperacji. Naszym celem wraz z pierwszą grą, jest dostarczenie tego, co gracze kochają, na równi z dojrzałą, kooperacyjną rozgrywką. 

Założyciele zapewnili, że ich firma będzie miejscem dobrego traktowania pracowników, bez najgorszych aspektów, jakie wywołują kontrowersje w branży gier wideo. Czekamy na wieści o pierwszej grze.

Warto również przeczytać:

Źródło: https://worthplaying.com/article/2019/7/10/news/115191/

Tagi: coop dublin ea indie developer multiplayer Riot Games vela games