Fiona Cherbak odchodzi z Sony by wesprzeć wewnętrzne studio Microsoftu

Gry
1132V
Fiona Cherbak odchodzi z Sony by wesprzeć wewnętrzne studio Microsoftu
Tytus Stobiński | 02.07.2019, 16:57

Tegoroczny okres wiosenno-letni jest czasem, kiedy jesteśmy świadkami wielu zmian pracowniczych w firmach najwyższego szczebla. Do sporej restrukturyzacji dochodzi m in. w Blizzardzie, a teraz w życie wszedł transfer na linii Sony - Microsoft. 

Fiona Cherbak zajmowała w Sony stanowisko kierownika do spraw pozyskiwania talentów, a w firmie spędziła blisko 4 lata. Jak pokazuje jej profil na platformie linkedin, tym samym będzie zajmować się dla Xbox Games Studios. Widać więc, że ofensywa i skupienie się na rozwoju wewnętrznych studiów trwa u "zielonych" w najlepsze. 

Nadchodzące nowości w Game Passie na PC i Xboksie One

Cherbak zajmie się pozyskaniem jak najlepszych pracowników do nowego studia Microsoftu - The Initiative, na czele którego stanął Darrell Gallagher, pracujący wcześniej w między innymi dla Activision, Crystal Dynamics oraz Rockstar Games. Nowy developer już wcześniej mógł pochwalić się zrekrutowaniem cenionych w branży nazwisk. Do zespołu dołączył choćby Christian Cantamessa, będący scenarzystą Red Dead Redemption, a także Brian Westergaard - główny scenarzysta rewelacyjnego God of War (2018).

Pozostaje nam czekać na zapowiedź produkcji, nad jaką zespół pracuje. Może jakieś action-adventure w otwartym świecie? 

Warto również poczytać:

 

Źródło: https://www.linkedin.com/in/fionacherbak/

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper