Tytus Stobiński Tytus Stobiński 11.07.2019 16:38
Creative Assembly
474V

Nowa gra od Creative Assembly nie będzie tym, czy był Obcy: Izolacja. Twórcy wzorują się na Overwatch?

Creative Assembly to jedno z najbardziej doświadczonych studiów gier wideo, jakie istnieje. Przez 30 lat istnienia dali nam takie tytuły jak rewelacyjna seria Total War, a także docenione przez krytyków Obcy: Izolacja

Wydane w 2014 roku Obcy: Izolacja pokazało, że studio które wówczas znane było głównie dzięki kolejnym odsłonom strategicznej serii Total War, jest w stanie poradzić sobie w zupełnie innym gatunku i umiejętnie wykorzystać licencję filmowego "Aliena". Choć tytuł był jednym z najlepszych, jakie powstały w oparciu o dzieło Ridleya Scotta, to jej sprzedaż zdecydowanie mogła być lepsza. Creative Assembly nie zamierza jednak przerywać swojej podróży i ponownie zajmuje się produkcją nowego IP.

Obcy: Izolacja na Nintendo Switch w 2019 roku

Tym razem jednak, studio nie zamierza tworzyć kolejnej skradanki, które swoją drogą ostatnio nie radzą sobie najlepiej, jak pokazuje choćby wyłączenie z życia serii Splinter Cell, czy słabe wyniki sprzedażowe rewelacyjnego Dishonored 2. Tym razem, jak pokazuje informacja na oficjalnej stronie, studio zajmie się shooterem, który skupi się na takich aspektach jak m in. monetyzacja i system nagród. Skąd ta pewność? Obecnie Creative Assembly poszukuje kandydata na stanowisko głównego projektanta bohaterów, który stworzy "niesamowite, grywalne postaci" z szeregiem "niezwykłych umiejętności". Prócz tego, jedyne co nam wiadomo, to że tytuł będzie taktycznym FPS-em w klimatach science - fiction.

Wygląda więc na to, że developer podąża w kierunku popularnych gier takich jak Overwatchi Fortnite. Pytanie tylko po co - mamy rok 2019 i wydaje się, że wszystkie karty zostały już tu rozdane. 

Warto również przeczytać:

Źródło: https://www.vg247.com/2019/07/11/creative-assembly-hero-shooter-rumour/

Tagi: