Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 22.11.2018 22:55
Square Enix wycofuje 3 gry z Belgii w związku z "hazardowymi" loot boxami
863V

Square Enix wycofuje 3 gry z Belgii w związku z "hazardowymi" loot boxami

Zaczęły się dziać dobre rzeczy w kontekście loot boxów - szczególnie w Europie. Z Belgii znikają pierwsze gry, korzystające ze "skrzynek z łupami".

Belgia uznała jakiś czas temu, że loot boxy są rodzajem hazardu - tym bardziej szkodliwego, że celującego w najmłodsze osoby.

Dotychczas zaowocowało to wycofaniem funkcji kupowania loot boxów z Overwach i Heroes of the Storm. Rząd belgijski rozpatruje też czy nie zabronić sprzedaży FIFA 19, jeśli EA nie wyrzuci ze swojej gry sportowej elementów uznawanych za mające hazardowy charakter. Wiadomo już natomiast, że swoje 3 gry smartfonowe musiał usunąć z belgijskiej dystrybucji Square Enix.

Dokładnie chodzi o Mobius Final Fantasy, Kingom Hearts Union X oraz Dissidia Final Fantasy Opera Omnia. Square Enix wycofało te tytuły z dystrybucji w Belgii w związku z "niepewną sytuacją prawną związaną z lootboxami w Belgii" - jak określił to wydawca.

Również inne kraje naciskają na wydawców, by wycofali z ich rynków gry z loot boxami. Spory opór pojawił się m.in. w Australii, ale nie pojawiły się jeszcze żadne konkretne zapisy prawne w tym kontekście.

Tagi: loot box lootbox Square Enix

Nie przegap