Iza Łęcka Iza Łęcka 10.07.2019 09:18
żołnierz z call of duty modern warfare
3025V

Call of Duty: Modern Warfare „nie dla ludzi o słabych nerwach”. Infinity Ward stawia na eksplorację

Twórcy z Infinity Ward kontynuują nakręcanie zainteresowania nową odsłoną Call of Duty. Po raz kolejny na pierwszy plan wysuwa się problem terroryzmu oraz przemocy, który zgodnie z założeniami będzie zaprezentowany „z wyczuciem”.

Podczas wywiadu dla Daily, Star Jacob Minkoff i Joel Emslie mówią o przemocy i terroryzmie, które wręcz będą się wylewać z Call of Duty: Modern Warfare. Kolejna odsłona serii nie jest przeznaczona dla osób o słabych nerwach – w swoich odniesieniach do kontrowersyjnej misji „No Russian” zaprezentuje liczne przypadki makabrycznej, realistycznej przemocy.

Zmiany w mechanice przeładowywania w Call of Duty: Modern Warfare

Jak zaznaczają deweloperzy, studio Infinity Ward od zawsze w swoich projektach traktowało poruszaną tematykę z dużym zainteresowaniem. Najnowsza odsłona będzie jeszcze bardziej realistyczna, intensywna i przepełniona śmiercią:

„Myślę, że staramy się po prostu to przenieść, ale próbując stworzyć coś bardziej prowokacyjnego, co mocniej zapadnie w pamięć.”

Call of Duty: Modern Warfare nie będzie dla ludzi o „słabych nerwach”. Jacob Minkoff i Joel Emslie podkreślają, że studio w swoich pracach kładzie szczególny nacisk na głębię i wagę przedstawianych wydarzeń. Prezentowana przemoc, a z nią związane wybory moralne i podejmowanie trudnych decyzji, które niejednokrotnie zaważą o ludzkim życiu, wysuną się na pierwszy plan – w opozycji do wcześniejszych odsłon serii, gdzie zabijanie stało się „niemal bezsensowne”.

Co ciekawe, swoboda podczas kampanii może być kolejnym odświeżonym elementem w nowej odsłonie serii. Jak ujawniono, studio odstępuje od linearności w kampanii, chcąc umożliwić graczom większą eksplorację podczas doświadczania przedstawionej historii.

Więcej o Call of Duty: Modern Warfare przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2019/07/09/call-of-duty-modern-warfare-terrorism-will-be-approached-tastefully/?fbclid=IwAR3Cka9lwY6KYx8y-aMDm0AjMfVAMvvHB3ZLwM0srYtYREHGlJAeydC3nKc

Tagi: Activision Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward przemoc Terroryzm