Tytus Stobiński Tytus Stobiński 06.07.2019 14:40
Fredrik Wester
592V

Fredrik Wester ma swoje zdanie na temat DLC

Fredrik Wester z Paradox Interactive powiedział ostatnio, że stawka jaką Steam pobiera od developerów jest skandaliczna i zdecydowanie staje tu po stronie Epic Games Store. Dziś, mamy dla Was kolejną wypowiedź Westera, tym razem skupiającą się na temacie DLC.

Dodatkowa zawartość do pobrania po premierze gry, najczęściej za pewną opłatą, stała się normą w naszej branży od czasów poprzedniej generacji konsol, a jej niechlubnym symbolem już na zawsze pozostanie słynna "zbroja dla konia",jaką Bethesda wypuściła wraz z The Elder Scrolls IV: Oblivion. Na szczęście, coraz większa ilość developerów stara się nam dostarczyć wartościowe treści, nie wykorzystując przy tym zaufania.

Fredrik Wester z Paradox Interactive twierdzi, że polityka Steam jest "oburzająca" i chwali Epic Games Store

Zdaniem dyrektora generalnego Paradox Interactive, DLC stanowią idealny sposób, na okazanie wsparcia twórcom oraz grom już po ich premierze. Wester uważa, że pozwala to ograniczyć koszty, jakie dla studia generuje gra i pozwala na dalszy rozwój produkcji.Jest w tym trochę racji, o ile nie spotykamy się z praktyką, na jaką pozwalają sobie niektórzy developerzy, czyli wycinania tuż przed premierą fragmentów gry, by zaraz po premierze wrzucić ją do sieci za dodatkową opłatą. Takie zachowanie należy bojkotować, a wydaje się, że sami twórcy szybko to zrozumieli i widzą, że chęć zarobku kilku dolarów więcej, może odbić się niezłą czkawką. 

Warto również przeczytać:

 

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-07-05-paradoxs-fredrik-wester-defends-companys-dlc-policy

Tagi: dlc Fredrik Wester Paradox Interactive