Tytus Stobiński Tytus Stobiński 02.07.2019 11:53
Fredrik Wester
701V

Fredrik Wester z Paradox Interactive twierdzi, że polityka Steam jest "oburzająca" i chwali Epic Games Store

Epic Games Store z przytupem weszło na rynek handlu grami wideo i z miejsca pokazało, że nie ma jakiegokolwiek respektu dla "starszych" graczy i raczej samodzielnie chce zacząć rządzić. Według wielu, jest to słuszne zachowanie.

Konflikty wywoływane za sprawą kolejnych to czasowych wyłączności, na jakie twórcy gier decydują się w ramach wypuszczenia ich tytułu na platformie Epic Games Store nie słabną. Oczywiście, część z odbiorców jest zdania, że jest to, mówiąc kolokwialnie zwyczajny "skok na kasę", ale podział znany nam ze Steama też nie jest przyjemny dla developera. Ten bowiem, zabiera aż 30 procent zysków dla siebie, a więc w porównaniu ze sklepem należącym do Epic Games, gdzie ludzie stojący za produkcją tracą "jedyne" 12 procent łatwo wskazać zwycięzcę. 

Demo Beyond: Dwie Dusze na PC dostępne w Epic Games Store

Temat ten poruszył Fredrik Wester, prezes zarządu Paradox Interactive, wydawcy ciepło przyjętego Cities: Skylines wypowiedział się na temat steamowego podziału w stosunku 70/30. Podczas panelu Gamelab, który miał swoje miejsce w Barcelonie, Wester użył jednego słowa do określenia polityki Steama - "oburzająca".

Jestem zdania, że podział ten jest oburzający. Uważam, że posiadacze platform zabierają za dużo pieniędzy. Proszę, cytujcie moją wypowiedź na ten temat. Epic wykonał fantastyczną pracę, ponieważ dostajesz aż 88 procent dochodów. Dziękuje im za to. 

Fredrik odniósł się również do faktu, że zwrot 88 procent jest także bardzo dobry dla małych studiów, które potrzebują każdego centa z gry, żeby móc się rozwijać. Pomijając jednak kwestie biznesowe, jest on zdania, że to zachowanie zwyczajnie "przyzwoite".

Sądzę, że to kwestia przyzwoitości. Mam na myśli, ile kosztuje wydanie gry. Kiedy konkurencja jest niska, posiadacz jedynej platformy może uzyskać duży kawałek tortu. Wraz ze wzrostem konkurencji, tortem trzeba się podzielić - prawda? 

A Wy jakie macie zdanie? Akceptujecie politykę Epic Games Store, godzicie się na kolejne, nowe konto i czasową wyłączność tytułów, czy wolelibyście równy podział zysków na każdej z platform i wolny wybór, na którą z nich chcecie się zdecydować?

Więcej na temat Epic Games Store i wydawanych przez nich gier:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/epic-games-store-is-a-great-thing-for-the-whole-in/1100-6468175/

Tagi: Cities: Skylines epic games store Fredrik Wester Paradox Interactive steam