Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2019 18:00
Alex Morgan
1521V

PES 2020 bez kobiet. Konami nie zamierza wprowadzać piłkarek na boisko

Konami nadal nie zamierza rozszerzyć zespołu drużyn dostępnych w serii Pro Evolution Soccer. Firma potwierdziła, że w eFootball PES 2020 nie możemy liczyć na pojawienie się piłkarek.

Półfinał Mistrzostw Świata kobiet w piłkę nożną pomiędzy Anglią a Stanami Zjednoczonymi przyciągnął przed ekrany telewizorów 11,7 mln Brytyjczyków. Był to lepszy rezultat od ostatniego finału Ligi Mistrzów, który w swoich domach oglądało 11,3 mln widzów.

PES 2020 na rozgrywce. Gameplay pokazuje Manchester United

Właśnie między innymi ta sytuacja skłoniła dziennikarzy do zadania ważnego pytania – czy możemy liczyć na piłkarki w eFootball PES 2020 ? Sytuację postanowił skomentować Lennart Bobzien, kierownik marki PES w Europie:

„Osobiście popieram grę kobiet i uważnie śledzę przebieg mistrzostw świata. Jednak obecnie nie mamy żadnych planów włączenia kobiet do eFootball PES 2020”.

Jak wiadomo konkurencja z Electronic Arts już dawno wprowadziła kobiety na boiska, a w ostatniej odsłonie mogliśmy nawet wcielić się w piłkarkę podczas Drogi do sławy. Twórcy w ciekawy sposób zintegrowali kobiety do fabularnego trybu FIFA 19.

Mimo wszystko odnoszę wrażenie, że brak kobiet w eFootball PES 2020 nie jest specjalnie zaskakujący – jak wiadomo Konami musi cały czas walczyć o pojedyncze licencje, więc firma nie może pozwolić sobie na łatwe wprowadzenie znanych piłkarek do gry.

Więcej o eFootball PES 2020:

Źródło: https://www.psu.com/news/pes-2020-no-women/

Tagi: eFootball PES 2020 konami