Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.07.2019 14:59
Heros Bulletstorm
534V

Bulletstorm 2 może powstać. Polacy są właścicielami IP i chcą zapewnić marce drugie życie

People Can Fly rozwija teraz Outriders, jednak twórcy nie zapominają o Bulletstormie. W przyszłości deweloperzy mogą wrócić do tego IP i kilka słów o przywiązaniu do marki powiedział Sebastian Wojciechowski. Jest nadzieja!

Jeszcze w tym roku Bulletstorm trafi na Nintendo Switcha, jednak w tym wypadku możemy liczyć wyłącznie na proste przeniesienie znanej produkcji. Twórcy zaoferują serię wcześniej przygotowanych rozszerzeń, ale wierni fani czekają na jedno – pełnoprawną kontynuację.

Bulletstorm: Duke of Switch Edition oficjalnie! Uznany shooter trafi na Nintendo Switch

Dziennikarz Eurogamera postanowił zapytać wprost – czy możemy liczyć na Bulletstorm 2? Sebastian Wojciechowski podkreślił, że jego studio jest właścicielem IP i wciąż chce rozwijać ten świat:

„Jak widać [za pomocą remastera i wersji na Switch – red] wciąż mamy to IP głęboko w naszych sercach. Chcemy, żeby ta marka miała swoje drugie życie. Nadal nie wiemy, co to oznacza, ale oczywiście, ponieważ jest to nasze IP – jesteśmy jego właścicielem – IP jest znane i posiada swoich fanów, to chcielibyśmy coś z tym zrobić”.

Nie możemy oczywiście liczyć na szybką premierę. Wszystkie studia People Can Fly pracują teraz nad Outriders, ale „jeśli pomyślimy o PCF w dłuższej perspektywie, to oczywiście byłoby super wrócić do tego IP” - te słowa szefa rodzimej firmy powinny zadowolić fanatyków pierwszego Bulletstorm.

Wojciechowski jednocześnie dodał, że jego zespół – jeśli będzie chciał wrócić do Bulletstorma – to będzie musiał zadbać o jeden element: jak sprawić, by marką zainteresowało się więcej graczy. Jak wiadomo tytuł z 2011 roku zgarnął świetne oceny (82-84%), ale Polacy nie mogli mówić o genialnej sprzedaży.

Mimo wszystko jest nadzieja. People Can Fly jest właścicielem marki, więc w przyszłości może nam zaoferować kolejny shooter przepełniony humorem oraz zwariowanymi combosami.

Poznajcie nowy projekt People Can Fly:

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2019-07-04-it-sounds-like-people-can-fly-would-love-to-do-bulletstorm-2

Tagi: bulletstorm Electronic Arts People Can Fly / Epic Games